Jsme vzdělávací nezisková organizace, tým holek a kluků, které spojuje stejný cíl – posílit diverzitu v IT a bojovat za vyšší digitální gramotnost u žen a nové generace. Už tisíce žen a stovky dětí s námi objevily svět informačních technologií. Motivujeme je a vzděláváme. Našim absolventkám taky pomáháme najít vysněnou práci v oboru a propojujeme je s partnerskými firmami.
Tvoříme příběhy.

Naše portfolio

Chceme víc žen do IT, protože to má smysl. Firmy neustále hledají nové posily a navíc vítají diverzitu v pracovních týmech. Pojďme jim společně ukázat, že talentovaných žen v IT není málo! A proč pořádat vzdělávací akce i pro děti a mládež? Digitální gramotnost je v dnešní době opravdu důležitá a brzy se bez ní neobejde nikdo. Proto jsme se rozhodli seznamovat se základy programování i holky a kluky od 8 do 18 let. Tak aby je to bavilo – hravě a s využitím moderních vzdělávacích pomůcek.

Chci vás podpořit

Proč to děláme

Dobře víme, jak těžké může být zvednout ruku v místnosti plné lidí. Máme proto „pravidlo“, které platí na všech kurzech/workshopech: žádná otázka není hloupá. Ptej se. Jen tak se dozvíš, co tě zajímá. Chceme ukázat ženám cestu k IT oborům a vést je při jejich prvních krocích. Pokud pak dále směřují k pracovním příležitostem nebo ke studiu IT oborů, naše mise byla úspěšná.

Chceme se také podílet na vzdělávání nové generace IT uživatelů a vychovat z nich aktivní tvůrce, kteří pomocí technologií budou měnit svět. Zábavnou formou dětem představujeme svět informačních technologií a podporujeme je v dalšímu studiu.

O Czechitas v médiích

Příběhy žen v IT píšeme od roku 2014

Od roku 2014 jsme zrealizovali přes 450 jednodenních workshopů a dlouhodobých kurzů s více než 12 000 účastnicemi bez ohledu na věk, předchozí vzdělání nebo pracovní zkušenost. Dalších 15 vzdělávacích akcí s více než 1 700 účastníky/icemi bylo v roce 2018 zorganizováno pro děti a mládež.

Začali jsme v Brně a Praze, dnes však už kurzy pravidelně pořádáme i v Ostravě, Českých Budějovicích a ve Zlíně. Běhěm roku 2019 se díky Google.org budeme dále rozšiřovat do Olomouce a do Liberce/Mladé Boleslavi. A tím nekončíme. Chceme naše IT kurzy postupně přivézt do všech koutů České republiky. #CzechitasGoLocal

Grafy Bez Nadpisu 03

V létě 2015 jsme získali cenu Social Impact Award za sociální přínos a začali jsme více pracovat na dlouhodobé udržitelnosti našeho podnikání. Rozšířili jsme naše portfolio a dnes nabízíme spoustu vzdělávacích akcí. Vrhli jsme se i do projektu Czechitas Nová Generace, který vzdělává děti a mládež.

V roce 2016 ocenila naši práci s komunitou i Evropská unie cenou European Citizen Prize. Ve stejném roce nám Google.org svěřil jako první organizaci ve střední a východní Evropě grant na výrobu našeho prvního rekvalifikačního kurzu pro ženy, Digitální akademie.

Cfs

Vědí o nás už i za oceánem. V roce 2017 jsme získali SXSW Community Service Award v Texasu. Z ocenění máme velkou radost. Znamená to totiž, že to, co děláme, má smysl i pro ostatní.

V roce 2018 nám Google.org svou důvěru svěřil podruhé a díky jejich grantu se můžeme rozrůstat do dalších českých měst a poskytnout vzdělání ženám ve více regionech. #CzechitasGoLocal

Chceme ukázat, že ženy mají v IT své místo, ale potřebujeme pomoc. Také bys rád/a přispěl/a ke změně oboru IT? Pojď do toho s námi! Podpoř nás nebo třeba rovnou dojdi na naši vzdělávací akci.

Pořádáme jednodenní workshopy i dlouhodobé kurzy

Fotogalerie

Vytváříme přátelské prostředí, kde není žádná otázka hloupá. Naši lektoři a lektorky jsou tu od toho, aby pomohli vyřešit každý zádrhel.

Objevuj svět IT s námi.

Pro ženy pořádáme workshopy ze sérií programování, datové analýzy, tvorby webu, grafického designu a mnoho dalšího. Na jeden den nebo i tři měsíce. Ať už pro IT nepolíbené, nebo pro pokročilejší.

Celoročně pořádáme přednášky, workshopy i dlouhodobé kurzy zaměřené na

Pro holky a kluky od 8 do 18 let pořádáme akce převážně se zaměřením na základy programování a programátorské myšlení.

  • Jednodenní workshopy
  • CzechITas víkendy
  • CzechITas tábory
  • Letní školy IT
  • Kroužky Programování s Czechitas

Díky!

Naše velké díky patří všem, firmám i jednotlivcům, kteří se do našich projektů ochotně zapojili. Udělali jsme společně pořádný krok vpřed a vytvořili mnoho příběhů žen v IT.Czechitas tým

Directors & Heads

TýmCo-founding & Governing Board

Ocenění

Nejúspěšnější obsahový počin 2017
2018

Ceny SDGs Finalista 2018
2018

SXSW Community Service Award
2017

Národní cena kariérového poradenství
2017

European Digital Skills Awards Finalist
2017

Aspen Young Leaders Programme
2016, 2017

Young Transatlantic Leaders Innovation Programme
2016

Forbes 30 pod 30
2016

Global Entrepreneurship Summit
2016

Top ženy Česka
2016

European Citizen Award
2016

Nominace na křišťálovou lupu
2015, 2016, 2017

Social Impact Award
2015

New Europe 100
2015

Výroční zprávy