Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Zadej sem svůj e-mail a budeš dostávat naše měsíční vymazlené newslettery s akcemi a děním v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Programuju!: Úvod do Ruby

Ruby je populární programovací jazyk. Přijď si ho osahat a vyřešit reálné postupy při vývoji. 

Kdy

21. října 2017

9:30 — 17:30

Kde

VOX
Senovážné náměstí 23
Praha,
Česká republika

Další informace

Délka trvání: 8h

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Jednodenní

Cena: 350 Kč

Cílem kurzu je prohloubení praktických zkušeností s programováním. Na kurzu společně vytvoříme aplikaci podle reálného zadání v jazyce Ruby. Tím si vyzkoušíte nejenom tento velmi programovací jazyk, ale také uvidíte, jaké problémy je třeba řešit při vývoji skutečných aplikací. Prohloubíte si znalosti základních programovacích konstrukcí jako cykly a funkce, a poznáte základní datové struktury jako jsou seznamy nebo slovníky.

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro úplné začátečnice, které absolvovaly pouze Úvod do programování v rámci Czechitas nebo to jen zkoušely ve škole. Je vhodné rozumět, co je to proměnná, cyklus a podmínka.

ANOTACE:

Ruby je velmi populární programovací jazyk. Jeho hlavní využití je především pro tvorbu webových aplikací skrze framework Ruby on Rails. Samozřejmě se v něm tvoří také běžné aplikace pro počítač. Je podobný jazykům jako Python nebo Perl.

Pojďte se s námi naučit základy programování v tomto jazyce!

Více než tvrdé znalosti (naučit vás kompletní syntax a knihovny v Ruby), se vás budeme snažit naučit měkké znalosti (myšlení, programovací stereotypy, "jak na to"). Tvrdé znalosti si potom můžete sami přečíst z knížek nebo na internetu.

Podobně jako když se chcete začít učit anglicky, nenaučíte se to za 3 měsíce. Věříme ale, že po našem kurzu budete připravené si pořídit pořádnou učebnici Ruby a efektivně se z ní Ruby se všemi kudrlinkami naučit.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je určen pro začátečnice, jen je potřeba, abyste věděly, co je proměnná, cyklus a podmínka (na úrovni Úvodu do programování). 

Czechit Ova

Partneři