Registrace

Registraci většinou otevíráme nejpozději jeden měsíc před akcí.
Dejte mi vědět

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Blanka Štolcová

Blanka Štolcová
Účastnice akce: Tvořím web

Získáte hezkou ucelenou představu o tom, jak se web tvoří.
Děvčata, pokud přemýšlíte nad intenzivním kurzem nebo si chcete jen pomoct s výrobou vlastního web a zjistit, co s tím vaším webem jde všechno dělat, tak doporučuji. Získáte hezkou ucelenou představu o tom, jak se web tvoří a nejspíše vám pomůže se rozhodnout, jestli je to něco, o co se i dál chcete zajímat.

WordPress 3 ONLINE

Chceš své znalosti WordPressu zase o něco prohloubit a potrápit své mozkové závity o víkendu na max? Zajímají tě další vychytávky WordPressu, o kterých zatím nevíš a chceš si vytvořit svůj vlastní e-shop? Tak WordPress 3 je tu pro tebe!

Kdy

19. června 2021

9:00 — 17:00

Kde

Online

Další informace

Délka trvání: 8h

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Jednodenní

Cena: 590 Kč

Vtp 2907 1

WordPress je open source projekt, kde si zadarmo můžeš vést svůj blog, či vytvořit libovolnou webovou stránku. V současné době ho využívá asi 27% všech webových stránek.

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen pro všechny, kteří absolvovali buď workshop WordPress 1 či 2 nebo pro zkušenější zájemkyně, které se orientují ve WordPressu. Měla bys zvládat základní úkony, jako tvorbu stránek, příspěvků, správu příspěvků, instalace šablon, pluginů, práci s nějakým page builderem (elementor, Gutenberg, Visual composer), ovládat základní nastavení WordPressu, editaci šablon a další základní úkony.

ANOTACE:

Na workshopu WordPress 3 se budeme věnovat tvorbě e-shopu a použití pluginu WooCommerce současně s šablonou určenou pro e-shopy. Na konci dne odejdeš s vlastním e-shopem, který si sama vytvoříš. Pochopíš, jak se takový e-shop spravuje a jak využít jeho funkcionalit na maximum.

AGENDA:

WordPress 3 začne krátkým vhledem do světa tvorby ecommerce stránek v rámci redakčního systému WordPress. Najdeme si nějakou pěknou šablonu vhodnou pro takový e-shop a nainstalujeme si WooCommerce (plugin na podporu WordPress eshopu) na naši doménu. Projdeme si nastavením WooCommerce, kde je celá řada možností a analytických nástrojů, které ovlivňují chod takového e-shopu. Projdeme procesem tvorby produktů, abychom měli co prodávat, podíváme na možnosti nastavení takového produktu, jeho vlastnosti, skladové nastavení a jak pomocí takových vlastností různě filtrovat produkty na webu. Součástí každého e-shopu jsou i platební metody, takže projdeme možnosti WooCommerce a platby či slevových kupónů, nakousneme konfigurace platebních bran, zopakujeme si zabezpečení webu pomocí protokolu HTTPS, který je must have pro e-shopy. No prostě projdeme vše, abyste si mohli rozjet svůj vlastní eshop.

PŘEDPOKLADY:
 • Stabilní internet
 • Počítač nebo notebook, díky kterému se připojíš na webinář (více informací o tom, kam se máš připojit, obdržíš s podrobným popisem v emailu před akcí)
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Nainstalovaný prohlížeč Chrome
 • Nainstalovaný Total Commander nebo muCommander pro macOS
 • Doporučujeme mít i druhý monitor nebo počítač pro lepší práci při vytváření webu
 • Bude potřeba mít koupenou doménu a webhosting
  • Server onebit.cz poskytuje zkušební verzi webhostingu na 60 dní zdarma, pokud účastník kurzu nebude chtít po ukončení workshopu webhosting využívat, tak objednávku po 60ti dnech zruší. Platí se jen doména za cca 150 kč. Z hlediska plynulosti kurzu doporučuji všem objednat doménu a webhosting u onebit.cz, případné problémy se budou řešit lépe, když budeme mít jednoho poskytovatele.
  • Po úspěšném objednání služeb přijde na email informace s přístupovými údaji – ty bude potřeba mít s sebou připravené na workshop.
  • Pokud máš doménu a webhosting z workshopu WordPress 1 či 2, tak super, bude potřeba jen udělat čistou instalaci WordPressu (postup pošleme po přijetí na kurz)
 • Dobrou náladu! :-)
VÝSLEDEK:

Na konci workshopu WordPress 3 odejdeš s vlastním e-shopem a hlavně se znalostmi, jak příště sama postupovat. Pochopíš, jak se takový e-shop nejen tvoří, ale hlavně spravuje. Budeš umět nakonfigurovat platební metody, aby tvůj e-shop uměl generovat penízky. Ovládneš analytické nástroje v rámci WooCommerce, takže budeš přesně vědět, kolik ti generuje tvůj e-shop objednávek a peněz. V kombinaci s WordPress 1 a WordPress 2 budeš mít ideální znalosti k tomu začít své online podnikání.

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření akce bez předchozího upozornění.

Tým