Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Tatiana Hodic Mikloš

Tatiana Hodic Mikloš
Účastnice akce: Testuju

Každá si tam najdete něco svého.
Určitě nejlepší školení na začátek, množství informací, které se hodí vědět v začátcích, ale i později. Czechitas je skvělá organizace a určitě se oplatí seznámit se s novými holkami se stejnými zájmy.

Tech Meetup: QA ve světě DevOps

Připoj se na další Tech meetup. Tentokrát si budeme povídat o QA (zabezpečování kvality) s lidmi ze společnosti Blackboard.

Kdy

20. května 2021

18:00 — 20:30

Kde

Online

Další informace

Délka trvání: 2h 30m

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: MeetUp

Cena: 100 Kč

Anotace

Během vývoje softwaru se přirozeně začnou objevovat problémy nebo komplikace. Na meetupu se zaměříme na to, jak Blackboard Czech testuje některé své produkty, a pobavíme se o přínosu a komplikacích spojených se zvoleným testovacím přístupem. A protože se budeme bavit o cloudových aplikacích, je třeba se vydat poněkud jinou cestou.

Na Tech Meetupu probereme témata:

  • Role QA – Jak se vnímání QA mění v průběhu doby, od Quality Assurance ke Quality Analyst. Posouváme se ve vědomí, že QA je zodpovědnost celého týmu, nikoliv dedikovaného týmu.
  • Manuální QA – Testování nekončí pouze výsledkem Pass/Fail. Stejně tak manuální testování neznamená pouhé klikání a sledování reakcí, ale využívají se nástroje – od API po ChaosSearch. Je třeba umět používat vhodné nástroje AWS.
  • Automatizace – Jak mutuje “hello world” do komplexního řešení pro cloudové videokonference; je třeba vyvinout vlastní přístup a nástroje pro úspěšné testování produktu a na závěr si ukážeme skutečný test a probereme některé detaily.

Pro koho je přednáška určena?

Pro ty, co se chtějí dozvědět něco o QA a testování. Přínosná bude určitě pro začátečníky, ale věříme, že i pokročilí si z večera hodně odnesou.

Přednášející

Petr Knyttl - Manažer, Vývoj Softwaru – Petr je zodpovědný za QA aktivity a proces vydávání nových verzí

Tomáš Novotný - QA Architekt – Tomáš je zodpovědný za formování QA strategie, definování odpovídajících QA metrik a pomáhá týmům s implementací QA strategie

Juraj Ivanko – Manažer, Vývoj Softwaru – Juraj je zodpovědný za fungování QA týmu, který pracuje na automatizaci

Partneři