Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Python

Cílem kurzu je získání praktických zkušeností s programováním v jazyce Python. V kurzu probereme středně pokročilé konstrukce tohoto jazyka včetně pojmů funkce, třída a objekt. Dále se podíváme na zpracování dat pomocí knihovny Pandas a další konkrétní způsoby používání Pythonu.

Kdy

8. dubna — 24. června 2021
18:00 — 20:30

Kde

Online

Další informace

Počet lekcí: 12

Délka jedné lekce: 2h 30m

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Pravidelný

Cena: 2990 Kč


Termíny konání lekcí

8. dub. 2021 / 15. dub. 2021 / 22. dub. 2021 / 29. dub. 2021 / 6. kvě. 2021 / 13. kvě. 2021 / 20. kvě. 2021 / 27. kvě. 2021 / 3. čvn. 2021 / 10. čvn. 2021 / 17. čvn. 2021 / 24. čvn. 2021

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro začátečnice, které za sebou mají workshop Úvod do programování 1. Pokud jsi absolvovala základy v jiném programovací jazyce nebo máš pocit, že jsi ze základů něco zapomněla, nevadí, před kurzem dostaneš opakovací lekci se souhrnem potřebných znalostí.

ANOTACE:

Programy jsou dnes již všudypřítomné. Obor IT má aktuálně nedostatek lidí. Přemýšlíš-li nad změnou povolání nebo se chceš jen podívat, co to vlastně to programování je, mohl by být tento kurz nejlepším začátkem.

Budeme používat Python, který je velmi vhodný k výuce programování. V současnosti patří mezi 5 nejoblíbenějších programovacích jazyků na světě. Používá se k automatizaci procesů, zpracování dat, strojovému učení, psaní rozsáhlých webových aplikací i pro jednoduchých textových prográmků. Existuje k němu obrovské množství knihoven, které si můžeš stáhnout a zdarma je ve svém programu používat.

Po doplnění znalostí nejdůležitějších konstrukcí v Pythonu se podíváme se na objektově orientované programování, což je jeden z nejrozšířenějších způsobů, jak psát programy. Dále si vyzkoušíme knihovnu Pandas, která slouží ke zpracování dat a umožní ti z velkého balíku dat vytáhnout důležité informace. Nakonec probereme vybrané kapitoly konkrétních příkladů, jak lze Python využít.

Kurz z tebe bohužel ještě hotovou programátorku neudělá, je to ale základ pro to, aby sis například vymyslela vlastní projekt a na něm si zkoušela a učila se další techniky a vychytávky.

POŽADAVKY:

 • Připojit se na všechny lekce (povoleny jsou 4 absence)
 • Vypracovat domácí úkoly
 • Mít notebook / počítač a stabilní připojení k internetu
 • Myš a druhou obrazovku (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Dobrou náladu!
AGENDA:
 • Práce se seznamy, slovníky, definování funkcí
 • Objektově orientované programování
 • Instalace balíčků pomocí pip
 • Jupyter notebook, vizualizace dat
 • Zpracování dat v knihovně Pandas
 • Regulární výrazy
VÝSLEDEK:
 • Probereme si velkou část jazyka Python
 • Budeme také zpracovávat data v Jupyter notebooku a knihovně Pandas
 • Ukážeme si několik zajímavých úkolů, které můžeme řešit pomocí Pythonu
PODMÍNKY ABSOLVOVÁNÍ KURZU:

Kurz je 3 měsíční, má 12 lekcí, každý týden jedna lekce 2,5 hodiny. Součástí kurzu jsou domácí úkoly (část z nich povinných). Podmínkou pro úspěšné absolvování kurzu a získání certifikátu je docházka minimálně 70% a odevzdání povinných domácích úkolů.

Tým

Partneři