Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Blanka Štolcová

Blanka Štolcová
Účastnice akce: Tvořím web

Získáte hezkou ucelenou představu o tom, jak se web tvoří.
Děvčata, pokud přemýšlíte nad intenzivním kurzem nebo si chcete jen pomoct s výrobou vlastního web a zjistit, co s tím vaším webem jde všechno dělat, tak doporučuji. Získáte hezkou ucelenou představu o tom, jak se web tvoří a nejspíše vám pomůže se rozhodnout, jestli je to něco, o co se i dál chcete zajímat.

Python pro web

Chtěla bys zkusit vytvořit vlastní interaktivní web, který bude umět komunikovat s uživatelem, ukládat a načítat data z databáze? Pojď si vyzkoušet práci s frameworkem Django, na kterém běží známé weby jako Instagram, Pinterest nebo The Washington Post.

Kdy

8. května — 9. května 2021
9:00 — 13:00

Kde

Online

Další informace

Počet lekcí: 2

Délka jedné lekce: 4h

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Dvoudenní

Cena: 590 Kč


Termíny konání lekcí

8. kvě. 2021 / 9. kvě. 2021

Vtp 0345

Pro koho je workshop určen:

Workshop navazuje na workshopy Úvod do programování v Pythonu 1 a 2. Pokud máš pocit, že si ne vše již pamatuješ, můžeš si potřebné věci zopakovat z materiálů, které dostaneš před workshopem.

Anotace:

Na úvodních workshopech jsme vytvářeli aplikace, které s uživatelem komunikují pomocí příkazového řádku. Python ale umí mnohem víc, například v něm můžeme vytvářet webové stránky. Python nabízí několik nástrojů, jak vytvořit web. My si vyzkoušíme ten nejznámější z nich, kterým je Django.

V Djangu můžeme vytvořit interaktivní web, do kterého se bude moci uživatel přihlásit, zadávat do něj data, upravovat je a zobrazovat si data od ostatních uživatelů.

Django je populární především díky tomu, že je jednoduché pro začátečníky. Nemusíme se zabývat drobnými detaily, protože Django udělá spoustu práce za nás. Díky tomu budeme moci vytvořit funkční web během jednoho dne.

Django navíc můžeš použít v kombinaci s jinými technologiemi. Nebude tě do budoucna nijak svazovat a naopak nabízí možnosti, jak ho využít například spolu s JavaScriptem a Reactem.

Agenda:

Budeme postupně vyvíjet jednoduchou, ale funkční webovou aplikaci.

  • Počáteční nastavení
  • Co je HTML a jak vytvořit vzhled stránky
  • Vytvoření modelu - “šablony pro data”
  • Vytvoření pohledu a formulářů
  • Úpravy šablony
Co s sebou:
  • Notebook s nainstalovaným Pythonem a VS Code
  • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
  • Dobrou náladu!
Výsledek:

Po workshopu budeš rozumět tomu, co se děje uvnitř webových aplikací a jak se vytvářejí. Tyto znalosti využiješ i při práci v dalších programovacích jazycích.

Tým