Registrace

Registraci většinou otevíráme nejpozději jeden měsíc před akcí.
Dejte mi vědět

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Eva

Eva
Účastnice akce: Digitální akademie

Neodejdete stejné, jako jste přišly :)
DataGirls jsou základ! Strávíte úžasné dva dny v partě skvělých lidí zapálených do analýzy dat. Ocenila jsem velmi i možnost vyzkoušet si nástroje na vizualizaci dat. Opravdu všem doporučuji se této sešlosti zúčastnit :).

Python pro data

Python je v současnosti nejpoužívanějším programovacím jazykem pro datovou analýzu a datovou vědu. Přijď si vyzkoušet, jak si Python umí hrát s databázemi!

Webinář volně navazuje na Úvod do programování 1 - Python.

Kdy

29. května — 30. května 2021
9:30 — 13:00

Kde

Online

Další informace

Počet lekcí: 2

Délka jedné lekce: 3h 30m

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Dvoudenní

Cena: 590 Kč


Termíny konání lekcí

29. kvě. 2021 / 30. kvě. 2021

Vtp 0248 1

Pro koho je webinář určen:

Workshop navazuje na workshop Úvod do programování v Pythonu 1. Pokud máš pocit, že jsi již něco zapomněla, můžeš si potřebné věci zopakovat z našich materiálů.

Anotace:

Pro Python existuje obrovské množství knihoven a nástrojů, které usnadňují každodenní práci s daty a umožňují s nimi dělat nejrůznější triky a kouzla. Na ty nejznámější se podíváme na našem workshopu.

Ukážeme si, jak vyčistit data od chyb nebo duplicit, spojovat různé datové soubory k sobě, agregovat je, provádět výpočty a vytvářet z nich grafy a srozumitelné výstupy. Všechny tyto věci se dají udělat jednoduše a rychle a není nutné je pracně klikat v Excelu.

Ačkoli budeme pracovat v Pythonu, tyto běžné operace se provádí například i v SQL nebo PowerBI. Na našem workshopu si osvojíš jejich princip a mnohem rychleji se do nich pak dostaneš i v jiných prostředích.

Na workshopu si vyzkoušíš, jestli by tě bavila datová analýza a je to ideální odrazový můstek třeba pro Digitální Akademii: Data.

Předpoklady:

Webinář navazuje na Úvod do programování 1 - Python. Jsou potřebné znalosti v daném rozsahu. Pokud znáš pojmy jako cyklus (loop), podmínka (if) a seznam (list), jsi vítána. Projdi si ale prosím materiály z tématu Úvod do programování 1 - Python a zkus vyřešit některé cvičení. Neboj se přihlásit ani v případě, že ses zatím učila jiný programovací jazyk. V Pythonu se budeš brzy cítit jako doma.

Před webinářem si prosím projdi opakovací lekci a zkus vyřešit pár úkolů.

Obsah:

Budeme postupně vyvíjet jednoduchou, ale funkční webovou aplikaci.

 • Knihovny Pandas a Matplotlib
 • Čištění a filtrování dat
 • Spojování (operace JOIN)
 • Agregace a výpočty
 • Export do HTML
 • Vytváření grafů
Webinář bude rozdělený na dvě části:
 • První blok výuky proběhne v sobotu 29. 5. 9:30–13:00
 • Druhý blok výuky proběhne v neděli 30. 5. 9:30–13:00
 • Mezi bloky budeš moct vstřebat spoustu informací, procvičit si novinky a odpočinout si, abys byla opět plná energie nasávat další informace
Co mít připraveno před webinářem:
 • Notebook s nainstalovaným Pythonem a VS Code (instrukce o instalacích ti pošleme před kurzem)
 • Papír a tužku (ano, programátoři používají i tužku!)
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Ideální je mít k dispozici dvě obrazovky, na jedné budeš mít puštěný živý webinář (výklad a prezentaci lektora) a na druhé si budeš zkoušet praktické příklady
 • Kvalitní stabilní připojení na internet, ideálně zařízení s funkční kamerou a mikrofonem, aby mohl být kurz interaktivní
 • Dobrou náladu!
Výsledek:

Na konci workshopu budeš vědět, jaké činnosti běžně provádí datoví analytici a jak tyto činnosti provádět v Pythonu. Procvičíš a rozšíříš si znalosti programování a ověříš si, jestli by tě bavilo hrát si s daty za pomocí Pythonu.

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či zrušení akce bez předchozího upozornění. V případě jakýkoliv výrazných změn budou zájemci informováni.

Tým