Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Simona Č.

Simona Č.
Účastnice akce: Testuju

Úvod do testování je možná nejsnazší cesta, jak se dostat do IT.
Na workshopu se dozvíš základní termíny, něco málo si sama otestuješ a hlavně si odneseš spoustu tipů a užitečných rad!

Testování

Zajímá tě testování a chceš si vyzkoušet testování webových aplikací v praxi? Na tomto kurzu získáš základní znalosti o testovacích pojmech, osvojíš si testovací techniky na konkrétních příkladech a porozumíš problematice řízení testování.

Kdy

8. března — 24. května 2021
17:30 — 20:30

Kde

Czechitas Praha
Václavské náměstí 11
Praha, 110 00
Česká republika

Další informace

Počet lekcí: 12

Délka jedné lekce: 3h

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Pravidelný

Cena: 5990 Kč


Termíny konání lekcí

8. bře. 2021 / 15. bře. 2021 / 22. bře. 2021 / 29. bře. 2021 / 5. dub. 2021 / 12. dub. 2021 / 19. dub. 2021 / 26. dub. 2021 / 3. kvě. 2021 / 10. kvě. 2021 / 17. kvě. 2021 / 24. kvě. 2021

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro pokročilé začátečnice, které absolvovaly Úvod do testování nebo Úvod do programování v rámci Czechitas, ideálně v jazyce JavaScript.

ANOTACE:

Po testerech a testerkách je v dnešní době obrovská poptávka. Po kurzu budeš mít konkrétnější představu o tom, co taková práce obnáší.

Povíme si, co testování vlastně je, a jak pasuje do vývojového cyklu výroby webové aplikace. Jaká je role testera nebo testerky v týmu. Dotkneme se i vysvětlení metodik jako je Agile a Waterfall, a pak manuálního, a hlavně automatizovaného testování webových aplikací. Vyzkoušíme si testy navrhnout, exekuovat - provádět a pak reportovat jejich výsledky.

Testy budeme psát v Javascriptu za použití testovacího frameworku.

Náhradní lekce za Velikonoční pondělí (5.4.) bude výjimečně v úterý (6.4.). Budeme to během kurzu ještě několikrát připomínat.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je určen pro pokročilé začátečnice (na úrovni našeho workshopu Úvodu do testování nebo absolvovaný workshop Úvod do programování 1). Dál už stačí jen chuť učit se, chodit na hodiny a dělat domácí přípravu. Pro úspěšné splnění kurzu je potřebná účast alespoň na 8 lekcích z celkových 12. Pod vedením Moniky Protivové vám budeme předávat své znalosti a během 12 týdnů vás naučíme základy testování. Nebudete sice expertkami, ale dáme vám odrazový můstek k profesnímu růstu.

AGENDA:
  • Úvod do testování
  • Role testera v týmu
  • Manuální testování
  • Testování webových aplikací
  • Automatizace
  • Automatizace v životním cyklu software

Organizace si vyhrazuje právo na změny a úpravy místa, termínu konání, lektora či neotevření kurzu bez předchozího upozornění.

Kurz plánujeme uskutečnit prezenčně v Praze. Může se ale stát, že situace v době začátku kurzu či v jeho průběhu nebude přát osobnímu setkávání. V takovém případě kurz rušit nebudeme a jsme připraveni jej přesunout dočasně do online režimu. Jakmile to půjde, setkáme se znovu, protože víme, že učení naživo ve společnosti našich lektorů a koučů má velkou přidanou hodnotu. Z tohoto důvodu budeme preferovat zájemkyně, které mohou na kurz docházet fyzicky. Pokud ti z jakéhokoliv důvodu nebude setkávání komfortní, domluvíme se individuálně na možných podmínkách dostudování kurzu dálkově. Pokud ale preferuješ studium pouze z domova, koukni na naši nabídku online kurzů.

Testuju