Registrace

Registraci většinou otevíráme nejpozději jeden měsíc před akcí.
Dejte mi vědět

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Kateřina Hyská

Kateřina Hyská
Účastnice akce: Tvořím web

Workshop doporučuji!
Dozvíte se o Wordpressu jako takovém. Jak provést instalaci, jak si zařídit doménu i hosting. Jak vytvářet jednoduše příspěvky. Ale co víc, dozvíte se, jak přistupovat k tvorbě webů, aby z toho všeho nebyl jen nečitelný guláš ;) Dozvíte se, kde se dál inspirovat a poradit, když si nevíte rady. Rozhodně doporučuji.

WordPress 2

Byla jsi s námi na webináři WordPress 1 a chceš se dozvědět více? Nebo s WordPressem již pracuješ, ale potřebuješ prohloubit své znalosti? Pokud jsi odpověděla ano, tak WordPress 2 je pro tebe jako stvořený.

Kdy

9. května 2021

9:00 — 17:00

Kde

Online

Další informace

Délka trvání: 8h

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Jednodenní

Cena: 590 Kč

Wordpress1 Účastnice Na Fb

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen pro účastnice, které absolvovaly workshop WordPress 1 nebo pro zkušenější uživatelky, které se orientují ve WordPressu. Měla bys umět zvládat základní úkony jako tvorbu stránek, příspěvků, správu příspěvků, instalaci šablon, pluginů, práci s page builderem (např. elementor, Gutenberg, Visual composer), ovládat základní nastavení WordPressu, editaci šablon a další základní úkony. Na workshopu WordPress 2 se už podíváme na pokročilejší funkce WordPressu, vyzkoušíme si práci s Elementorem, pokročilejšími pluginy, projdeme si základní principy SEO a migraci webu z domény na doménu.

ANOTACE:

WordPress je open source projekt, kde si zadarmo můžeš vést svůj blog, či vytvořit libovolnou webovou stránku. V současné době ho využívá asi 27% všech webových stránek. Na workshopu WordPress 2 začneme dopoledne tvorbou jednoduchého moderního Single page webu pomocí page builderu Elementor, odzkoušíme si funkcionalitu pluginů jako je Master slider nebo WP Forms. Povíme si něco o zabezpečení formulářů pomocí konceptu Captcha a ReCaptcha. Naučíme se vytvářet tzv. Conditional menu, tedy menu, které bude fungovat jinak na různých stránkách. Odpoledne zabrousíme do tajů SEO a odkryjeme si základní principy optimalizace vašeho webu pro vyhledávač Google, vyzkoušíme si i implementaci těchto principů pomocí pluginu Yoast SEO. V rámci SEO si zabezpečíme web pomocí SSL certifikátu a nakonec si ukážeme, jak si celý web migrovat z jedné domény na druhou. Bude to nabité.

PŘEDPOKLADY:
  • Stabilní internet
  • Počítač nebo notebook, díky kterému se připojíš na webinář (více informací o tom, kam se máš připojit, obdržíš s podrobným popisem v emailu před akcí)
  • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
  • Nainstalovaný prohlížeč Chrome
  • Nainstalovaný Total Commander nebo muCommander pro macOS
  • Doporučujeme mít i druhý monitor nebo počítač pro lepší práci při vytváření webu
  • Koupená doména a webhosting u onebit.cz a od nich mít přístupové údaje k účtu - cca 160 Kč. (Podrobné informace a návod, jak koupit doménu obdrží přijaté uchazečky před samotným workshopem) nebo pokud máš stále zaplacenou doménu a free webhosting z workshopu WordPress 1, tak můžeš použít tu
  • Dobrou náladu! :-)
VÝSLEDEK:

Na konci budeš mít plnou hlavu toho jak se pracuje s pokročilejšími funkcemi WordPressu a pokročilejšími pluginy jako Elementor, Masterslider, WP contact form, Yoast Seo. Budeš si umět vytvořit moderní single page stránku a vyladíš ji k dokonalosti pro webové vyhledávače tak, aby o tvé stránce každý věděl. No a aby toho nebylo málo, budeš umět weby kopírovat z jedné domény na druhou. No prostě, budeš už skoro profík.