Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Zuzana Kišová

Zuzana Kišová
Účastnice akce: Tvořím web

I was excited!
One day workshop was a good way to know if it is for you or not. Try it and you will know for sure :)

JavaScript 2

V pokračovacím kurzu JavaScript 2 společně vytvoříme jednu reálnou aplikaci a projdeme desítky menších příkladů od vytváření interaktivního uživatelského rozhraní až po komunikaci se serverem.

Kdy

18. března — 3. června 2021
17:30 — 20:00

Kde

Olomouc - místo bude upřesněno
Olomouc,
Česká republika

Další informace

Počet lekcí: 12

Délka jedné lekce: 2h 30m

Vstupní znalosti: Mírně pokročilí

Typ akce: Pravidelný

Cena: 3990 CZK


Termíny konání lekcí

18. bře. 2021 / 25. bře. 2021 / 1. dub. 2021 / 8. dub. 2021 / 15. dub. 2021 / 22. dub. 2021 / 29. dub. 2021 / 6. kvě. 2021 / 13. kvě. 2021 / 20. kvě. 2021 / 27. kvě. 2021 / 3. čvn. 2021

Czechitas 18

ANOTACE

Během kurzu vytvoříme javascriptovou aplikaci pro zajištění chodu fiktivní kavárny, ve které si můžou zákazníci objednat kávu nebo zákusek.

Všechny front-end principy potřebné pro chod těchto aplikací v prohlížeči se postupně naučíme na desítkách menších příkladů. Všechno si prakticky vyzkoušíš a teprve potom se pustíme do implementace dané technologie do naší hlavní aplikace. V průběhu kurzu budeme používat moderní nástroje pro práci s JavaScriptem (npm, webpack, babel).

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Kurz volně navazuje na dlouhodobý kurz JavaScript 1. Není podmínkou, abys tento kurz absolvovala, ale je požadované mít určitou úroveň znalostí. Předpokládáme, že umíš manipulovat s HTML stránkou pomocí DOM –⁠ tj. querySelector, změna vlastností prvku (text, CSS vlastnosti, atributy, apod.), přidání/odebrání CSS třídy. Počítáme s tím, že umíš podmínky, cyklus for a/nebo while, napsat vlastní funkci, předat do funkce parametry a vrátit z funkce návratovou hodnotu. Měla bys vědět, co je pole a jak s ním pracovat –⁠ procházet pole cyklem, zjistit hodnotu z pole nebo do pole hodnotu přidat. Taky bys měla vědět, co je objekt a že může mít vlastnosti a metody, a uměla takový objekt vytvořit.

V ideálním případě máš za sebou také dlouhodobý kurz Web od A do Z 1. Pokud jsi na tento kurz nechodila, tak nevadí, ale budeme předpokládat určitou znalost HTML a CSS (box model, stylování, CSS třídy, pokročilejší selektory, flexbox) a nebudeme se vysvětlování těchto principů věnovat.

Součástí kurzu jsou i domácí úkoly. Kromě hodin strávených přímo na kurzu počítej i s několika hodinami týdně i na řešení domácích úkolů. Ne všechny úkoly budou povinné, ale bez práce na nich si z kurzu neodneseš jeho plnou hodnotu.

Požadujeme toho hodně, ale je to skvělý základ, na kterém můžeme dále stavět a díky tomu se v kurzu JavaScript 2 naučíš opravdu hodně.

Kurz má celkem 12 lekcí. Je důležité, abys s tím počítala a chodila pravidelně. Každá lekce se bude nahrávat na video a bude společně s podklady dostupná online.

PŘEDPOKLADY
 • Znalost HTML a CSS
 • Znalost programování na úrovní kurzu JavaScript 1 – podmínka if, cyklus for, základní datové typy, objekty, práce s polem, funkce
 • Vlastní notebook (je nám jedno, jaký máš operační systém, ale uměj ho ovládat)
 • Nabíječka
 • Plnění domácích úkolů (4 úkoly většího rozsahu budou povinné a vyžadované pro udělení certifikátu)
 • Mít alespoň 70% docházku
 • Dobrou náladu! :)
AGENDA
 • Potrénujeme znalosti z předchozího kurzu implementací algoritmů a menších projektů.
 • Podíváme se na zoubek termínům jako jsou event bubbling, scope a closure.
 • Zabrousíme do světa objektového programování. Pojmy jako objekt, třída a dědičnost ti už nebudou cizí.
 • Namísto vytváření obrovského objektu dat si ukážeme jak takové data číst a zapisovat přes REST API.
VÝSLEDEK:
 1. Budeš mít dvě reálné javascriptové aplikace
 2. Budeš schopná použít naučené techniky pro tvorbu vlastních projektů
 3. Budeš umět pracovat v JavaScriptu se serverovým API a získávat z něho nebo přes něj zapisovat data
 4. Budeš mít solidní základ pro další vzdělávání nebo pro hledání trainee pozice v případném budoucím zaměstnání

Na konci kurzu dostaneš certifikát o úspěšném dokončení kurzu. Získání certifikátu je podmíněno alespoň 70% účastí a odevzdáním 4 povinných domácích úkolů.

Kurz plánujeme uskutečnit prezenčně v Olomouci. Může se ale stát, že situace v době začátku kurzu či v jeho průběhu nebude přát osobnímu setkávání. V takovém případě kurz rušit nebudeme a jsme připraveni jej přesunout dočasně do online režimu. Jakmile to půjde, setkáme se znovu, protože víme, že učení naživo ve společnosti našich lektorů a koučů má velkou přidanou hodnotu. Z tohoto důvodu budeme preferovat zájemkyně, které mohou na kurz docházet fyzicky. Pokud ti z jakéhokoliv důvodu nebude setkávání komfortní, domluvíme se individuálně na možných podmínkách dostudování kurzu dálkově. Pokud ale preferuješ studium pouze z domova, koukni na naši nabídku online kurzů.


Tým