Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Andrea Pernicová

Andrea Pernicová
Účastnice akce: Další

Kurz určite predčil moje očakávania.
Kurz predčil moje očakávania. Obávala som sa, že sa budem na začiatku nudiť kvôli preberaniu začiatočníckých vecí, ale opak bol pravdou. Od začiatku bol kurz nabitý novými a užitočnými informáciami, ktoré mi určite pomôžu nielen pri spracovaní dát mojej diplomovej práce.

Seriál digitálních kompetencí pro učitele: Digitální dovednosti

Chceme pomoci učitelům zefektivnit výuku, využívat nejnovější technologie, učit podle aktuálních osnov a trendů a předávat informace zajímavou a poutavou formou, sdílet zkušenosti z výuky a odzkoušené nástroje a metody.

Kdy

1. března — 10. března 2021
17:30 — 20:00

Kde

Online

Další informace

Počet lekcí: 4

Délka jedné lekce: 2h 30m

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Cena: 490 Kč


Termíny konání lekcí

1. bře. 2021 / 3. bře. 2021 / 8. bře. 2021 / 10. bře. 2021

Další čtyři večerní lekce ze Seriálu digitálních kompetencí pro učitele, kterými vás provede Martin Krček, jsou:

  • Digitální dovednosti: Digitální kancelář

Naučíte se práci v online prostředí a efektivně používat nástroje od Googlu, které jsou součástí Google Classroom. Začneme s emailovou komunikací přes Gmail. Společně si vytvoříme nové dokumenty (tabulky, dokumenty, prezentace, kvízy a testy pro studenty). Naučíte se společně tvořit a připravovat materiály pro kolegy a vaše studenty. V Google Kalendáři si naplánujete porady s kolegy i soukromé aktivity. Naučíte se svolávat online třídní schůzky pomocí videokonferencí Google Meet.

  • Digitální dovednosti: Google Classroom

Online výuka se přesunula na internet. Naučíte se využívat Google classroom pro vaše předměty, vkládat studentům studijní materiály a zadávat úkoly a testy. Podíváme se na zajímavé nástroje doplňující výuku např. geometrie, testy pro cizí jazyk čo doplňky usnaďnující kontrolu odevzdaných prací. V závěru se seznámíte s tím, jak to vidí studenti - co oceňují a co je možné dělat lépe. A také na nejlepší studentské “vtípky” a jak je využít pro vás.

  • Digitální dovednosti: Sociální sítě

Sociální sítě jsou nedílnou součástí života zejména žáků a studentů. Podíváme se proč a jak je děti používají, v čem mohou být inspirativní a v čem nebezpečné. A jak se vy (jako učitel nebo škola) může do tohoto prostředí dobře začlenit. Bezpečně si každý z vás vyzkouší ty nejznámější (Youtube, Facebook, TikTok, Instagram, Linkedin a Twitter). Podíváme se i na méně obvyklé (Poetizer). Sociální sítě jsou o penězích a vlivu - a vy se o tom dozvíte víc, než vaši studenti tuší.

  • Digitální dovednosti: Umělá inteligence

Umělá inteligence je všude kolem nás. Na kurzu si ukážeme, jak nám každý den pomáhá, ale i to, jak nám může zkomplikovat život. Na reálných příkladech si vyzkoušíte, co počítače slyší, vidí a rozumí - a jak tyto nové dovednosti můžete využít ve výuce. Bez programování si vytvoříte šikovného chatBota poháněného právě umělou inteligencí.

Žijeme v době digitální, která je charakteristická svou rychlostí a globálností. Během workshopů získáte nové znalosti, seznámíte se s posledními trendy v digitálním prostředí, které je kolem nás a ve kterém se hravě pohybují vaši studenti.

Po absolvování kurzu budete schopni se se studenty o těchto tématech bavit a inspirovat je pro jejich další, digitální život.
Holky It 1

Tým