Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Andrea Pernicová

Andrea Pernicová
Účastnice akce: Další

Kurz určite predčil moje očakávania.
Kurz predčil moje očakávania. Obávala som sa, že sa budem na začiatku nudiť kvôli preberaniu začiatočníckých vecí, ale opak bol pravdou. Od začiatku bol kurz nabitý novými a užitočnými informáciami, ktoré mi určite pomôžu nielen pri spracovaní dát mojej diplomovej práce.

Seriál digitálních kompetencí pro učitele: Úvod do světa IT

Chceme pomoci učitelům zefektivnit výuku, využívat nejnovější technologie, učit podle aktuálních osnov a trendů a předávat informace zajímavou a poutavou formou, sdílet zkušenosti z výuky a odzkoušené nástroje a metody.

Kdy

23. února — 25. února 2021
17:30 — 20:00

Kde

Online

Další informace

Počet lekcí: 2

Délka jedné lekce: 2h 30m

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Cena: 290 Kč


Termíny konání lekcí

23. úno. 2021 / 25. úno. 2021

První dvě večerní lekce ze Seriálu digitálních kompetencí pro učitele, kterými vás provede Michal Kučera, jsou:

  • Úvod do světa IT: Základní přehled pojmů, Start a řízení IT projektu
  • Úvod do světa IT: Analýza, architektura a implementace IT projektu

Workshop je vhodný pro úplné začátečníky, nejsou třeba žádné předchozí znalosti programování. Je dobrým rozcestníkem, který pomůže se základním rozhledem ve světě informačních technologií.

IT je širokým pojmem a my se mu podíváme pod pokličku.

Nejdříve si rozebereme, co to IT vlastně znamená. Informační technologie jsou všude kolem nás - v telefonech, počítačích, autech i kávovarech - a byť se pro nás tváří jednoduše, uvnitř mohou být pořádně složité. Vymezíme si tedy IT tak, abychom rozuměli tomu, jaké produkty a služby v IT vznikají, z čeho se skládají a čím se naopak liší.

Lidé si často myslí, že IT je hlavně programování. Opak je ale pravdou. “Ajťáci” říkají, že programování je za odměnu. Lze tomu rozumět tak, že pro vznik dobrého IT řešení je potřeba udělat mnohem více, než jen programovat. Podíváme se tedy na to, jak se IT “vyrábí" a jaké profese se na něm podílí.

Seznámíme se s pozicemi jako projektový a produktový manažer, softwarový architekt, UXák, tester, provozní specialista a samozřejmě i programátor. Řekneme si, jak vypadá jejich pracovní den, co musí umět nebo jaké používají nástroje.

Užitečným pomocníkem pro nás bude slovníček pojmů, který budeme společně v průběhu workshopu sestavovat. Porozumíte pojmům jako Cloud, SQL, Front End nebo JIRA a dorozumět se s IT specialisty nebo odpovědět žákům na zvídavé dotazy pro vás pak nebude žádný problém.

Holky It 1

Tým