Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Kami Zoľáková

Kami Zoľáková
Účastnice akce: Další

Ak nechceš o UXe hľadať informácie na webe, príď si to zažiť.
Daj si teoretickú ochutnávku, čo je to magické fancy slovo v pracovných pozíciách, daj hlavy dokopy s ostatnými babami a postavte sa dizajnovej výzve čelom :) Vyriešte zadanie tak, aby bol spokojný zadávateľ a jeho zákazníci :)

Seriál digitálních kompetencí pro učitele: Úvod do světa IT

Chceme pomoci učitelům zefektivnit výuku, využívat nejnovější technologie, učit podle aktuálních osnov a trendů a předávat informace zajímavou a poutavou formou, sdílet zkušenosti z výuky a odzkoušené nástroje a metody.

Kdy

22. února 2021

17:30 — 20:00

Kde

Online

Další informace

Délka trvání: 2h 30m

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Cena: 290 Kč

První dvě večerní lekce ze Seriálu digitálních kompetencí pro učitele, kterými vás provede Michal Kučera, jsou:

  • Úvod do světa IT: Základní přehled pojmů, Start a řízení IT projektu
  • Úvod do světa IT: Analýza, architektura a implementace IT projektu

Workshop je vhodný pro úplné začátečníky, nejsou třeba žádné předchozí znalosti programování. Je dobrým rozcestníkem, který pomůže se základním rozhledem ve světě informačních technologií.

IT je širokým pojmem a my se mu podíváme pod pokličku.

Nejdříve si rozebereme, co to IT vlastně znamená. Informační technologie jsou všude kolem nás - v telefonech, počítačích, autech i kávovarech - a byť se pro nás tváří jednoduše, uvnitř mohou být pořádně složité. Vymezíme si tedy IT tak, abychom rozuměli tomu, jaké produkty a služby v IT vznikají, z čeho se skládají a čím se naopak liší.

Lidé si často myslí, že IT je hlavně programování. Opak je ale pravdou. “Ajťáci” říkají, že programování je za odměnu. Lze tomu rozumět tak, že pro vznik dobrého IT řešení je potřeba udělat mnohem více, než jen programovat. Podíváme se tedy na to, jak se IT “vyrábí" a jaké profese se na něm podílí.

Seznámíme se s pozicemi jako projektový a produktový manažer, softwarový architekt, UXák, tester, provozní specialista a samozřejmě i programátor. Řekneme si, jak vypadá jejich pracovní den, co musí umět nebo jaké používají nástroje.

Užitečným pomocníkem pro nás bude slovníček pojmů, který budeme společně v průběhu workshopu sestavovat. Porozumíte pojmům jako Cloud, SQL, Front End nebo JIRA a dorozumět se s IT specialisty nebo odpovědět žákům na zvídavé dotazy pro vás pak nebude žádný problém.

Holky It 1

Tým

Partneři