Registrace

Registraci uzavíráme po naplnění kapacity (včetně náhradnic).
Registruj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Radka Fišarová

Radka Fišarová
Účastnice akce: Programuju

Už se nemůžu dočkat na dlouhodobý kurz Javy.
O Javě mi všichni říkali, že je mnohem náročnější než třeba JavaScript, se kterým už trochu zkušeností mám. Trošku jsem se bála, ale má motivace byla silnější. Kurz mi ukázal, že bát se bylo zbytečné.

Java 1

Cílem kurzu je získání praktických zkušeností s programováním. Ovládání programátorského editoru (IDE), pochopení pojmů proměnná, metoda, objekt, třída. Algoritmizace a používání jazyka Java v praxi na malých appkách pro Windows (Linux, Mac).

Kdy

12. dubna — 28. června 2021
18:00 — 20:30

Kde

CTP Czechitas House
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Česká republika
https://www.czechitas.cz/cs/brno

Další informace

Počet lekcí: 12

Délka jedné lekce: 2h 30m

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Pravidelný

Cena: 4 990 Kč


Termíny konání lekcí

12. dub. 2021 / 19. dub. 2021 / 26. dub. 2021 / 3. kvě. 2021 / 10. kvě. 2021 / 17. kvě. 2021 / 24. kvě. 2021 / 31. kvě. 2021 / 7. čvn. 2021 / 14. čvn. 2021 / 21. čvn. 2021 / 28. čvn. 2021

41953619 2011320558899825 6583076471147855872 N


Vzhledem k aktuální situaci bude kurz zahájen v online podobě. V případě uvolnění vládních nařízení bude kurz pokračovat offline v Brně se zajištěnou hybridní formou výuky. Přihlášené účastnice z jiných měst tedy o kurz nepřijdou a budou ho moci dokončit v online podobě.

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro začátečnice, které absolvovaly Úvod do programování 1 (bez ohledu na programovací jazyk) a Úvod do programování 2 - Java v rámci Czechitas. Pokud jsi nebyla na zmiňovaných kurzech, nebo neznáš Javu například ze školy, podívej se na naše výuková videa, kde potřebné znalosti doženeš. Je nutné rozumět tomu, co je to proměnná, cyklus, podmínka, objekt a volání existujících metod na objektech. Není třeba umět psát vlastní třídy.

Návaznost workshopů a kurzů:

Úvod Do Programování 1

ANOTACE:

Java má široké využití například při tvorbě androidových aplikací pro telefon či tablet a ve webových aplikacích. Lze s ní ale tvořit také běžné aplikace pro počítač. Java je jeden ze tří nejpoužívanějších programovacích jazyků a nejčastěji hledaný jazyk v nabídkách práce.

Pojď se s námi tedy naučit základy programování v tomto jazyce!

Předáme ti měkké znalosti: algoritmické myšlení, programovací stereotypy, prostě "jak na to". Nebudeme se snažit tě naučit kompletní syntax Javy ani její knihovny, ale to vůbec nevadí. Tvrdé znalosti si potom můžeš přečíst z knížek nebo natrénovat online. Tipy na knížky i stránky ti řekneme průběžně na hodinách.

Prvním cílem je tě uvést do programátorského myšlení. To znamená: jaké problémy můžeš programováním (Javou) řešit; jak napsat program. Ale žádný strach, nepůjde o teorii. Člověk se nejlépe učí pokusy.

Druhý cíl je naučit se běžně používat programátorský editor IntelliJ IDEA. Tedy: Jak založit projekt v editoru IntelliJ IDEA; spustit tento projekt; používat našeptávání; ladit chyby ve své aplikaci; jak připravit distribuční balík své aplikace, aby si ho mohli spustit i ostatní. V tomto bodě jde vlastně o to, zvyknout si na běžnou programátorskou praxi.

Budeš pracovat typicky na malých hrách (Angry Birds, želva, pexeso, a podobně). V zadání budeš mít část programu hotovou, bude potřeba jen dokončit chybějící kousky.

Podobně jako když se chceš začít učit anglicky, nenaučíš se to za 3 měsíce. Věříme ale, že po našem kurzu budeš připravená si pořídit pořádnou učebnici Javy a efektivně se z ní Javu se všemi kudrlinkami naučit.

POŽADAVKY:

Kurz je určen pro začátečnice, jen je potřeba, abys věděla, co je proměnná, cyklus a podmínka (na úrovni Úvodu do programování 1), objekt a volání metod (na úrovni Úvodu do programování 2 - Java). Dál už stačí jen chuť učit se, chodit na hodiny a dělat domácí úkoly. Během 12 týdnů tě naučíme myslet v Javě. Nebudeš sice expertka, ale dáme ti odrazový můstek k profesnímu růstu.

 • Přijít na všechny lekce (povoleny jsou 3 absence)
 • Vypracovat domácí úkoly
 • Mít svůj notebook s nabíječkou
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Dobrou náladu!
AGENDA
 • Základ algoritmizace (cykly, podmínky)
 • Proměnné
 • Metody
 • Metody s parametry
 • Metody vracející návratovou hodnotu
 • Tvorba tříd
 • Zapouzdření a vlasnosti
 • Instanciování existujících objektů z Java SE
 • Jednoduché desktopové aplikace
VÝSLEDEK:
 1. Napíšeme si několik menších konzolových aplikací.
 2. Vytvoříme spolu jednu závěrečnou trošku rozsáhlejší desktopovou aplikaci pro Windows, Linux, Mac)
 3. Po kurzu budeš připravená vstoupit do světa programování, pořídit si učebnici Javy a efektivně se z ní Javu naučit.

Tým

Partneři