Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Barbora Ulipová

Barbora Ulipová
Účastnice akce: Tvořím web

Skvělé bylo, že jsme se učili moderní postupy.
Skvělé bylo, že jsme se učili moderní postupy a směr, kterým se Javascript bude v budoucnu vyvíjet. Dělali jsem zajímavé a zábavné aplikace a koučové z IPEXu nám ochotně, trpělivě pomáhali.

Tech Meetup: Základy kybernetické bezpečnosti ONLINE

Poslechni si online, jak fungují hesla a jejich zabezpečení, jak pracují novodobí hackeři, vypadají nejčastější útoky na aplikace a jak zapojit kybernetickou bezpečnost do každého nově budovaného IT systému už od začátku!

Kdy

21. října 2020

18:00 — 21:00

Kde

Online

Další informace

Délka trvání: 3h

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: MeetUp

Cena: 100

ANOTACE

Ukážeme ti základy v oblasti kybernetické bezpečnosti, proč je bezpečnost důležitá a jak ji zapojit od začátku do každého nově budovaného IT systému.

V praktičtější části si vysvětlíme, jak fungují hesla a jak je udržovat zabezpečená. Podíváme se také na nejčastější útoky na aplikace a jak se vlastně něco dá hacknout.

Kybernetická bezpečnost je důležitá už dnes, ale v blízké budoucnosti její význam dál rychle poroste. Hackerské útoky už dnes neznamenají, že se na tebe někdo soustřeďuje, místo toho slabiny odhalují automaty a hackeři se zaměří na kohokoliv, u koho takovou slabinu najdou, nezáleží jak malá či neznámá aplikace může být.

Pro koho je přednáška určena?

Pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco víc o základech kybernetické bezpečnosti.

Co je třeba mít přichystáno?

Stačí mít po ruce počítač s prohlížečem.


PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Zdeněk Grmela

Head of Cybersecurity Engineering and External Delivery

Kybernetickou bezpečností se zabývá posledních 10 let. Studoval na ČVUT FEL a CEVRO institutu. Několik let pracoval jako bezpečnostní konzultant pro skupinu Deutsche Telekom a její zákazníky. Poslední dva roky vede úsek Cybersecurity Engineeringu služeb Sdíleného centra kybernetické bezpečnosti Deutsche Telekomu AG (Telekom Security Cross Border Services) dodávajícího služby jak pro skupinu Deutsche Telekom, tak pro její zákazníky po celém světě.

David Knap

Senior IT Security Specialist - Source Code Analysis and Forensics

Vystudoval ČVUT FEL a FIT, nyní pracuje pro Telekom Security Cross Border Services v oblasti analýzy kódu a forenzních vyšetřování. Pomáhá analyzovat aplikace vyvíjené celosvětově operátory pod skupinou Deutsche Telekom a odhalovat v nich bezpečnostní problémy, kromě toho také cestuje po světě a přednáší vývojářům o tom, jak programovat s důrazem na bezpečnost a jak aplikace chránit.

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je s více než 6,2 miliony zákazníků jedničkou na českém trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě mobilních a pevných telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti, což prokazuje i srovnávací měření kvality sítí umlaut (dříve P3), v němž T-Mobile již potřetí získal ocenění Best-in-Test.

Partneři