Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Karel

Karel
Ostatní: Czechitas Nová Generace

KODU do výuky programování jako škola určitě zařadíme.
Hratelnost her výborná, žáci se celkem pobavili a rozvoj jejich logického myšlení a představivosti program KODU splnil dokonale. Se staršími jsem programoval v prostředí Touch Develop, kde se žáci celkem rychle zorientovali. Děkuji za školení a poskytnutý software, v budoucnu je do výuky programování určitě jako škola zařadíme.

Hodina kódu s Czechitas

Pomoz dětem objevit svět IT. Nauč je programovat. Že to sám/sama neumíš? To nevadí. Hodinu kódu zvládne dle návodu odučit úplně každý – v tom je její kouzlo. :) Takže pojď do toho s námi, zabere to jen hodinu.

Kdy

10. října — 25. října 2020

Kde

Všude :)
Česká republika

Další informace

Délka trvání: 16d

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Intenzivní

Cena: Zdarma

Každoročně kóduje celý svět a společně můžeme bořit předsudky a ukázat, že základy programování zvládne každý.

Navíc IT se řítí hroznou rychlostí vpřed a je náročné nacházet stále nové způsoby, jak děti zaujmout – jak je naučit s novými technologiemi pracovat, nejen se jimi bavit. V rámci Hodiny kódu se proto při výuce používá počítačová hra!

Zvládnou to holky a kluci 7+.

Dsc 4621

CO JE POTŘEBA:

Návody od nás dostaneš, stačí jen vymyslet, kde a kdy budeš děti učit a naplánovat si termín, kdykoliv od 10. října.

Máme čtyři z předchozích let, ale můžeš se těšit na čtyři nové pro mladší i starší děti (AI a oceány pro děti 7+, závod lodí ve Scratchi a Hvězdné války pro 10+ a Opičí kódovací challenge pro 13+).

Stáhni se tutoriály a můžeš začít!


Hodina Kodu S Czechitas Tutorialy

TUTORIÁLY KE STAŽENÍ

A BUDE ODMĚNA?

Kromě dobrého pocitu, že děláš dobrý skutek, pošleme všem zúčastněným dětem nálepky a tetovačky.


TIPY, JAK SE ZAPOJIT:

Je to na tvé fantazii, uč své děti doma, přiber děti od sousedů, zajdi na svou starou školu, do družiny, v kroužku, v práci, kdekoliv. Tady máme pár návodů:

1) ZAJDI NA SVOJI STAROU ZÁKLADKU

Pamatuješ na ZŠ/SŠ, jak jste se učili vytvářet a mazat soubory? Představ dnešním žákům IT zábavně a hravě. Zavolej své/mu třídní/mu a domluv se, že přijdeš odučit jednu hodinu informatiky – Hodinu kódu. Do hodiny informatiky nebo jiné hodiny.

2) USPOŘÁDEJ HODINU KÓDU V PRÁCI

Už dlouho jste neměli zajímavý teambuilding nebo rodinný den? Přiveďte si s kolegy na odpoledne i svá dítka a mrkněte s nimi na tutoriály.

3) POZVI SI KAMARÁDY S DĚTMI

Oduč Hodinu kódu doma pro bandu dětí svých známých. Dobrá záminka se potkat a mít ke společnému posezení i zajímavý program.

4) NAUČ PROGRAMOVAT SVÉ DĚTI

Kdys naposledy naučil/a své dítě/děti něco nového? Udělejte si chvilku na společné učení hrou. Klidně i s maminkou/tatínkem... babičkou/dědečkem... Hodina kódu nemá horní věkovou hranici.

5) NASDÍLEJ TUTO UDÁLOST

...svým známým učitelům, nebo v okolí a vyzvi je, aby se zapojili.

6) JSI UČITEL/KA? HURÁ!

Máš super příležitost dosáhnout velkého vlivu a naučit celou třídu základy programování. Zamluv si počítačovou učebnu a hurá na Hodinu kódu.

7) NEBO KDEKOLIV

V družině, v kroužku, v knihovně, ...

Až s dětmi dokódujete, tak nám dejte vědět, třeba na Facebooku, nebo e-mailem na barbora.kadlckova@czechitas.cz. Když nám pošlete "důkaz" formou fotky či screenshotu, pošleme vám a všem zúčastněným dětem malou odměnu. V souvislosti s ochranou osobních údajů nevyžadujeme fotky, kde je vidět do obličeje, je čistě na vás, jakou fotku pošlete.

Partneři