Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Barbora Lysá

Barbora Lysá
Účastnice akce: Další

Workshop byl vedený velmi příjemně.
Workshop na excel určitě doporučuji všem, kdo znají základy a potřebují se zorientovat a ujasnit si vychytávky, které usnadňují práci. Workshop byl vedený velmi příjemně, rozumným tempem s možností se zeptat, když jsem něčemu nerozumněla.

Jak učit online pomocí Zoomu

Chceš dělat online výuku kvalitně, ale nevíš jak na to?

Přijď na náš kurz, kde ti ukážeme, jak využít Zoom pro online vzdělávání, jaké funkce skrývá a jak můžeš svoji výuku zpestřit i virtuálně.

Kdy

25. května 2020

17:30 — 20:00

Kde

Online

Další informace

Délka trvání: 2h 30m

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Jednodenní

Cena: 290

ANOTACE:

Online výuka je nejen v době koronavirové skvělá příležitost pro všechny, kteří chtějí předat své znalosti a zkušenosti bez ohledu na to, zda jsou posluchači na druhém konci republiky nebo světa.

Kurz ti ukáže, jak ve výuce využít jeden z nejvíce používanějších nástrojů na videokonference - Zoom. Celý kurz bude vedený prakticky - tedy veškeré probírané funkce a možnosti programu si rovnou vyzkoušíš.

Na začátku kurzu tě seznámíme se Zoomem obecně a vysvětlíme ti specifika nabízených plánů a licencí. Budeme pokračovat s rozdíly mezi přihlášením přes webový prohlížeč a desktopovou aplikaci. Následně ti ukážeme možnosti vytváření a zabezpečení událostí, sdílení pozvánek, zvaní a přijímání účastníků na videokonferenci.

V dalším bloku se zaměříme na různé způsoby zobrazení, možnosti si vybrat mezi zobrazením přednášejícího, sdílené obrazovky a všech účastníků, jednotlivých panelů a různých kombinací tak, aby bylo sledování konference co nejpříjemnější pro účastníka i lektora.

Popíšeme si panel účastníků, využívání interakcí a neverbálních reakcí a chatu. Doporučíme ti pár ozkoušených tipů, jak zapojit účastníky co nejvíce do výuky pomocí reakcí, chatu i anket a jak lektor může toto vše ovládat.

V další části ti ukážeme, jak funguje sdílení obrazovky, white board, funkce anotace a ovládání vzdálené obrazovky.Vše z pohledu účastníka i lektora.

Zajímavé jsou i tzv. Breakout rooms - separátní videohovory v menších skupinkách.Prakticky si vyzkoušíme jejich fungování a popíšeme si, jak je lze do výuky zahrnout.

V poslední části kurzu se budeme věnovat praktickým tipům pro výuku v online prostředí, které vychází ze zkušeností našich lektorů a organizátorů, kteří již prošli desítkami online výuk. Prostor bude i na případné dotazy.

Pokud máš obavy ohledně bezpečnosti video konferencí na Zoomu, přečti si vyjádření našeho lektora online bezpečnosti ZDE. Zoom využíváme na veškeré naše online kurzy a webináře a máme s ním skvělé zkušenosti, zejména díky možnosti interakce s účastníky a dalším funkcím, které jiné nástroje nenabízí nebo je mají omezené.

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro učitele, lektory, vzdělávací organizace a všechny další, kteří chtějí chtějí začít učit online s pomocí Zoomu a neví jak na to. Kurz je vhodný také pro kohokoliv, kdo se chce v prostředí Zoomu zorientovat a znalosti využít např. během firemních online školení či prezentací.

PŘEDPOKLADY:

Pro účast na kurzu není nutná žádná předchozí znalost programu Zoom, ani zkušenosti s online výukou. Vezmeme všechno od začátku a na to navážeme pokročilejšími funkcemi programu a tedy i zkušenější účastníci se rozhodně nudit nebudou.

VÝSLEDEK:

Seznámíš se s prostředím video konferencí Zoomu,a to jak z pohledu účastníka, tak lektora. Budeš znát nejen základy ovládání programu, ale také poznáš pokročilejší funkce, jako je využívání neverbální zpětné vazby, reakcí, anket, Breakout rooms, vzdáleného ovládání obrazovky nebo funkci anotace. Po tomto workshopu bude pro tebe hračka vést online výuku nebo se jí účastnit.

Da 2019 2

Tým