Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Eva

Eva
Účastnice akce: Digitální akademie

Neodejdete stejné, jako jste přišly :)
DataGirls jsou základ! Strávíte úžasné dva dny v partě skvělých lidí zapálených do analýzy dat. Ocenila jsem velmi i možnost vyzkoušet si nástroje na vizualizaci dat. Opravdu všem doporučuji se této sešlosti zúčastnit :).

Digitální akademie: Data v Brně

Získej během tří měsíců znalosti a dovednosti pro práci datové analytičky. Naučíš se pracovat s databázemi, čistit a vizualizovat data, programovat v jazyce Python a SQL. Nastartuj svou IT kariéru.

Kdy

3. září — 9. prosince 2020

Kde

Czechitas Brno
Škrobárenská 511/3
budova A2
Brno, 602 00
Česká republika
https://www.czechitas.cz/cs/brno

Další informace

Délka trvání: 3mon 7d

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Intenzivní

Cena: 12 990 Kč

Registrovat se můžeš od 11. 5. 2020 do 31. 7. 2020.

Co absolvováním Digitální akademie: Data získáš?

 • Komplexní balíček vzdělání v oblasti datové analytiky
 • Poradenství v oblasti kariéry a osobního brandingu
 • Propojení na partnerské firmy nejen z oblasti datové analytiky a možnost nahlédnout do jejich práce a firemní kultury
 • Příležitost získat nové uplatnění a práci
 • Cenné kontakty

Co budeš jako absolventka umět?

 • Pracovat dobře s jedním vizualizačním nástrojem a vědět o dalších
 • Rozumět funkcím pro zpracování dat v programovacím jazyce Python
 • Orientovat se v datech a práce s nimi (analytické myšlení, problem solving): řešit problém, vědět, že existuje několik způsobů řešení
 • Umět základy SQL: agregace, spojování tabulek, čištění dat, komunikace s databází

Studuj Digitální akademii a získej práci v IT

Mnoho absolventek po absolvování Digitální akademie najde uplatnění v IT firmách. Namotivuj se příběhy úspěšných absolventek a přečti si příběh Lenky, Nataliie, Evy nebo Ivy, které přešly do IT i z jiných oborů. #tvorimepribehy

Pokud máš dotazy, tak si projdi odpovědi na nejčastější otázky, které naše koordinátorky dostávají.

Digitalni Akademie Data Absolventka Lenka

Komu je Digitální akademie: Data určena?

 • Ženám, které chtějí změnit kariéru a stát se datovými analytičkami, junior programátorkami či testerkami.
 • Maminkám na mateřské dovolené, které hledají práci.
 • Absolventkám, které nemůžou najít práci v oboru.
 • Ženám, které se chtějí kariérně posunout, nebo je současná práce nenaplňuje.

Důležitá je pro nás motivace, na Akademii se hlásí více žen, než které můžeme přijmout, proto si na přihlášce dej záležet. Budeme vybírat 32 studentek.

Zajímá nás třeba, jak využiješ znalosti, které získáš v Digitální akademii, zda máš chuť nastoupit po skončení studia jako datová analytička a podobně. Prostě jak a k čemu se ti bude studium hodit.

Před Akademií je povinné mít znalosti z těchto Czechitas kurzů: Poznej svět IT - přehled pojmů, DataGirls - Úvod do datové analýzy, Programování - Úvod do programování 1.

Není nutné mít absolvované přímo Czechitas kurzy, stačí online vzdělávání s podobným obsahem. Můžeš zkusit třeba náš online kurz na programování.


Czechitas Digitalni Akademie Ucastnice

Struktura a rozvrh

Digitální akademie bude probíhat od 10. 9. do 9. 12. 2020. Přihlásit se je možné do 31. 7. 2020, více informací k přihlášení je dole.

Každý běh se může mírně lišit v konkrétních předmětech, přednáškách a lektorech, v závislosti na současných potřebách trhu a možnostech volby nejkvalitnějších přednášejících v dané oblasti a místě.

Akademie zahrnuje:

 • Povinné a volitelné předměty: probíhají ve večerních hodinách nejdříve od 18.00 do max. 21:00 a jeden den o víkendu od 9:30 do max. 18:00. Předměty jsou zařazeny do těchto modulů: datové nástroje, programování v Pythonu, SQL a databáze, základy statistiky, datová analytika a soft skills.
 • Samostatná a skupinová práce: v týdnu mezi výukou je vyžadována samostatná a skupinová práce na domácích úkolech, samostudium pomocí online zdrojů.
 • Exkurze do firem: ve večerních hodinách (část z nich je povinná).
 • Mentoring: ve 4. týdnu probíhá setkání Meet Your Mentor, kde jsou studentky po dvojicích přiřazeny k mentorům, jednotlivcům nebo lidem z participujících firem, se kterými do konce Akademie realizují Závěrečný projekt.
 • Závěrečný projekt: projekt dokazující objem znalostí studentek a praktickou zkušenost na reálných datech. Na projektu se začíná pracovat od 4. týdne. K dispozici bude po celou dobu mentor/ka.
 • Hackathon: celovíkendová událost uprostřed Akademie, na které se sejdou mentoři s účastnicemi a společně pracují na projektech.
 • Závěrečný test: v 10. týdnu studentky absolvují test.
 • Galavečer: ve 14. týdnu studentky prezentují závěrečné projekty na Galavečeru, za účasti odborné komise, mentorů, lektorů, zástupců firem.

Studium tedy vyžaduje hodně času a energie. To nejen na samotnou výuku, ale také na občasné domácí úkoly. Ale není potřeba se bát, protože výsledek pak stojí za to. Modelový rozvrh je zde.

Digitalni Akademie Czechitas Rozvrh

Kde se bude Akademie odehrávat?

Setkání se budou odehrávat v Czechitas Brno a u některých z našich partnerů zapojených do projektu, místo bude upřesněno před zahájením a postupně v průběhu běhu.

Co to všechno stojí?

Cena vzdělávacího kurzu je dotována podporou partnerských organizací, které mají zájem o nové talenty. Proto je účastnický poplatek 12 990 Kč včetně DPH.

Pokud tě vybereme, částka musí být připsána na účet Czechitas v první vlně do 29. 7. 2020 a v druhém kole do 17. 8. 2020, ale doporučujeme odeslat platbu již o několik dní dříve, aby stihla dorazit. V opačném případě postupujeme automaticky místo dalším zájemkyním. V případě zpoždění s platbou nás informuj co nejdříve, všechno lze řešit.

V případě zrušení účasti v Akademii jsou platná pravidla v Obecných podmínkách Czechitas.

V ceně kurzovného je zahrnuté malé občerstvení na určitých akcích Digitální akademie.

Czechitas Digitalni Akademi Ucastnice

Chci se přihlásit, co mám udělat?

 • Pro přihlášení je nejprve nutné vyplnit registrační formulář (pokyny jsou níže v textu).
 • Přihlášky budeme sbírat v první vlně do 30. 6. 2020 (23:59) a v druhé vlně do 31. 7. 2020 (23:59).
 • Pokud máš zájem se Akademie účastnit, doporučujeme neodkládat přihlášení. V prvním kolem plánujeme vybrat 80 % účastnic, v druhém kolem 20 %.
 • Registrace samotná negarantuje místo. Výsledky výběrového řízení přijdou všem přihlášeným zájemkyním v první vlně do 20. 7. 2020 a v druhé vlně do 10. 8. 2020.
 • Pokud máš i po přečtení další nejasnosti, prosím, napiš nám na anna.mai@czechitas.cz.
Doporučený návod přihlášení do Digitální akademie
 1. Otevři registrační formulář a pročti si ho – zatím však nic nevyplňuj a čti instrukce dále!
 2. Poté natoč svou videovizitku (cca minuta, ne víc), která shrnuje vše podstatné o tobě, o tom, proč se hlásíš a co od Akademie očekáváš.
 3. Pokud ještě nemáš mail na gmailu, vytvoř si ho prosím. Google ti pak umožní mít své vlastní úložistě – Google Drive. Jestli máš gmail, tak tohle asi víš, krok přeskoč.
 4. Vytvoř na Google Drive složku, kterou pojmenuj v tomto formátu: prijmeni_jmeno_vyberove_rizeni_DA Videovizitku a CV (třeba i stažené z LinkedIn) ulož do této složky.
 5. Na složku klikni pravým tlačítkem, otevře se možnost „sdílení“. Ve zobrazeném okně, v pravém horním rohu klikni na „Zobrazit odkaz ke sdílení“.
 6. Tento odkaz nám vlož do registračního formuláře k políčku „Videovizitka“.
 7. To samé udělej i se svým CV, zkopíruj stejný odkaz do políčka „Životopis“ nebo nám do tohoto políčka vlož odkaz na svůj profil na LinkedIn.
 8. Nezapomeň vyplnit všechny položky registračního formuláře.

Tým