Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Poznej svět IT - počítačové sítě (Jak funguje Internet)

Tento workshop je určen začátečnicím, které se chtějí dozvědět více o světě počítačových sítí, tzv. “síťařině” - jak funguje Internet a jak taková práce síťaře vypadá.

Kdy

29. února 2020

9:30 — 16:30

Kde

VERIZON
Nova Karolina Park 28. Října 3348/65
Ostrava, 70200
Česká republika

Další informace

Délka trvání: 7h

Vstupní znalosti: Úplní začátečníci

Typ akce: Jednodenní

Cena: 490 Kč

Co musíš umět? Úplně postačí pokud umíš ovládat základy práce s počítačem a Internetem - a pak už Ti bude stačit jen dávka zvědavosti, abychom společně nakoukli pod pokličku sítím, které využíváme každý den.


ANOTACE:

Co tě všechno čeká?

Profíci z Verizonu Ti ukážou jak “síťařina” zapadá do světa IT a jak důležitou roli v dnešním světě hraje. Zjistíme co se skrývá pod pojmem “připojení k internetu” a ukážeme si, co mají společného zařízení, které máme každý doma se zařízením na nadnárodní síti. Naučíme se, jak takové sítě fungují, co je to router, switch a “ápéčko”… a že rozumět Internetu není žádná věda.

Dozvíš se, jak je možné, že Ti funguje připojení k Internetu jak v kavárně tak doma. Rozebereme, co se vlastně děje, když si prohlížíš stránky na webu - třeba právě ty, které jsi vytvořila na našem kurzu HTML/CSS :)

Co je ale podstatné. Všechno si vyzkoušíme prakticky - od vyrobení vlastního síťového kabelu až po zprovoznění přístupu na webovky.

Tento workshop z Tebe sice ještě odborníka na mezinárodní sítě neudělá, ale budeš mít jasnou představu, co se na takových sítích děje a jak fungují. Budeš se umět orientovat v nastavení sítě ve svém počítači, nastavit si IP adresu a zkontrolovat funkčnost svého připojení. A když Ti příště doma vypadne Internet, už budeš přesně vědět, co se vlastně děje :))

CO JE NUTNOSTÍ:

Počítač s OS Windows, který má síťový port.

200126131345 Img 9712 2

Partneři