Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Zadej sem svůj e-mail a budeš dostávat naše měsíční vymazlené newslettery s akcemi a děním v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Tatiana Hodic Mikloš

Tatiana Hodic Mikloš
Účastnice akce: Testuju

Každá si tam najdete něco svého.
Určitě nejlepší školení na začátek, množství informací, které se hodí vědět v začátcích, ale i později. Czechitas je skvělá organizace a určitě se oplatí seznámit se s novými holkami se stejnými zájmy.

Testování

Cílem kurzu je získání základních znalostí o testovacích pojmech, testovacích technikách a porozumění problematice řízení testování. Kurz je zakončen certifikační zkouškou.

Kdy

9. dubna — 28. května 2019
17:00 — 19:30

Kde

Avast
Přízova 7
Brno, 602 00
Česká republika

Další informace

Počet lekcí: 8

Délka jedné lekce: 2h 30m

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Pravidelný

Cena: 1 000 Kč


Termíny konání lekcí

9. dub. 2019 / 16. dub. 2019 / 23. dub. 2019 / 30. dub. 2019 / 7. kvě. 2019 / 14. kvě. 2019 / 21. kvě. 2019 / 28. kvě. 2019

PRO KOHO JE WORKSHOP/KURZ URČEN:

Kurz je určen pro pokročilé začátečnice, které absolvovaly Úvod do programování/testování v rámci Czechitas a mají znalosti angličtiny alespoň na úrovni B1.

ANOTACE:

Po testerech a testerkách je v dnešní době obrovská poptávka a i vy - naše účastnice - jste nás dlouho prosily o kurz Testování. Díky našemu skvělému partnerovi Avast Software s.r.o. vám konečně můžeme tento kurz dopřát a posunout vás blíže k vašim IT cílům.

Kurz se zabývá problematikou testování softwarových aplikací podle definic organizace ISTQB (International Software Testing Qualification Board). Cílem kurzu je připravit posluchače na úspěšné absolvování certifikační zkoušky CTFL (Certified Tester Foundation Level). Program ISTQB Certified Tester je uznáván a používán ve více jak 120 zemích jako standardní kvalifikační systém pro testování softwaru.

Účastnice získají znalost mezinárodně používaných testovacích pojmů, druhů jednotlivých testů a vyzkouší si použití testovacích technik v praxi. Seznámí se s životním cyklem testování a jeho závislostí na agilních nebo iterativních procesech vývoje softwaru. Naučí se také jak organizovat a řídit testování v jednotlivých fázích vývoje softwaru. Na závěr jsou představeny obecné principy managementu testování a podpůrných nástrojů pro manuální nebo automatizované testování.

Kurz je zakončen certifikační zkouškou, kterou dle pravidel ISTQB zajišťuje nezávislá certifikační autorita. Zkouška probíhá formou papírového testu (v české nebo anglické verzi) s výběrem z více možností (“multiple choice“). Obsahuje 40 otázek a trvá 60 nebo 75min (v závislosti na volbě jazyka testu). Ke složení zkoušky je třeba dosáhnout úspěšnosti min. 65%. Doba platnosti certifikátu CTFL je neomezená. Poplatky za certifikaci jsou plně hrazeny partnerem kurzu Avast Software s.r.o.

PŘEDPOKLADY:

Kurz je určen pro pokročilé začátečnice(na úrovni našeho workshopu Úvodu do programování nebo absolvovaný workshop Úvod do testování). Potřebuješ také ovládat základy angličtiny na úrovni B1. Dál už stačí jen chuť učit se, chodit na hodiny a dělat domácí přípravu. Pro úspěšné splnění kurzu je potřeba alespoň 80 % docházky. Samostudium nad rámec lekcí zabere asi 2 hodiny týdně. Pod vedením Tomáše Maluška vám budeme předávat své znalosti a během 8 týdnů vás naučíme základy testování. Nebudete sice expertkami, ale dáme vám odrazový můstek k profesnímu růstu.

AGENDA:
  • Základy testování
  • Testování v průběhu životního cyklu vývoje softwaru
  • Statické testování
  • Techniky testování
  • Management testování
  • Nástroje pro podporu testování

Testuju

Partneři