Registrace
Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).
Zůstaňme v kontaktu!
Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.
Proč zvolit náš kurz?

Jana Raczová
Účastnice akce:
Tvořím web
PHP
Cílem dlouhodobého kurzu je naučit se základům programování v PHP. A proč zrovna PHP? Je to jazyk určený k tvoření webů a je využitý v mnoha velkých internetových projektech - Facebook, Wikipedii, Wordpress nebo Rohlik.cz určitě znáš. :-) A náš web taky pohání PHP. Tak se pojď naučit, jak programovat v tomto jazyce!
Kdy
9. října 2019
18:30 — 20:30
Kde
Další informace
Délka trvání: 2h
Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci
Typ akce: Pravidelný
Cena: 3 500 Kč

PRO KOHO JE WORKSHOP/KURZ URČEN:
Kurz není určen pro úplné začátečnice a předpokladem je absolvování kurz Úvod do programování a Úvod do HTML/CSS resp. jeho on-line alternativu (www.czechitas.cz/cs/blog/zaciname-s-it/online-kurz-uvod-do-html-css-1-lekce). Na začátku kurzu si zrekapitulujeme základní principy proměnných, podmínek a cyklů a upozrníme na případné odlišnosti v PHP. Sjednotíme si názvosloví a startovní úroveň.
ANOTACE:
PHP je skriptovací programovací jazyk. Je určený především pro programování dynamických webových stránek a aplikací, například ve formátu HTML. Jazyk PHP je nezávislý na platformě, tzn. běží na Linuxu (nejčastěji), na Windows i MacOS. PHP podporuje mnoho rozšiřujících knihoven pro různé účely – např. zpracování textu, práci se soubory anebo přístup k většině databází (MySQL aj.). PHP je nejrozšířenějším skriptovacím jazykem pro web s podílem okolo 80 %.
Připravíme si prostředí pro vývoj a pak se vrhneme na programování v PHP. Postupně začneme pracovat na vlastní webové stránce, která bude umožňovat uživatelskou interakci - odesílání dat od klienta, uložení a následné zobrazení.
PŘEDPOKLADY:
Absolvování kurzu Úvod do programování, základní znalost HTML/CSS, základní orientace v IT směrem k webovým stránkám. Výhodou je základní znalost prakticky jakéhokoliv programování nebo absolvování kurzu PHP (jednodenní).
AGENDA:
- Příprava vývojového prostředí
- Základy
- Skládání a načítání (více) souborů
- Proměnné
- Podmínky
- Cykly
- Funkce
- Formuláře
- Relace
- Načítání a zpracování dat ze souboru
- Načítání a zpracování dat z API
- Lehký úvod do problematiky relačních databází
VÝSLEDEK:
Postupně vytvoříme vlastní webovou aplikaci s uživatelskou interakcí. Půjde o osobní stránku s nákupním seznamem, který budeme moci upravovat a provádět základní operace.
Kurz má dohromady 10 setkání, tak je opravdu důležité, abys s tím počítala a chodila pravidelně.