Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Marie Schröderová

Marie Schröderová
Účastnice akce: Programuju

Přátelská atmosféra, kde se nestresuje, nesoutěží.
Czechitas je skvělá iniciativa, která vyhmátla nedostatek IT specialistů a cílí přesně tam, kde se dají noví ajťáci krásně lovit - mezi ženami. Co se týče workshopu Úvod do programování, podařilo se vám vytvořit luxusní podmínky pro začínající programátorky: přátelská atmosféra, kde se nestresuje, nesoutěží, ale naopak v klidu soustředí, učí a pomáhá.

JavaScript 2

Chceš se naučit vytvářet webové aplikace pomocí JavaScriptu? V pokračovacím kurzu JavaScript 2 společně vytvoříme dvě reálné aplikace a projdeme desítky menších příkladů od vytváření interaktivního uživatelského rozhraní až po komunikaci se serverem.

Kdy

5. března 2019

18:00 — 20:30

Kde

FI MUNI
Botanická 68a
Brno, 602 00
Česká republika
http://www.fi.muni.cz/

Další informace

Délka trvání: 2h 30m

Vstupní znalosti: Mírně pokročilí

Typ akce: Pravidelný

Cena: 3 500 Kč

34536294 1858268100871739 696375942855000064 N

ANOTACE

Během kurzu vytvoříme dvě reálné javascriptové aplikace. Obě budou sloužit pro zajištění chodu fiktivní kavárny. Jedna aplikace je pro zákazníky a slouží jako interaktivní jídelní lístek, ve kterém si zákazník objedná kávu nebo zákusek z nabídky kavárny. Druhá aplikace bude sloužit pro obsluhu kavárny.

Všechny front-end principy potřebné pro chod těchto aplikací v prohlížeči se postupně naučíme na desítkách menších příkladů, kde si vše prakticky vyzkoušíš. Teprve potom se pustíme do implementace dané technologie do našich hlavních aplikací. V průběhu kurzu budeme používat moderní nástroje pro práci s JavaScriptem (Babel, Webpack, source maps) a naučíš se i odlaďovat chyby ve vývojářských nástrojích prohlížeče.

PŘEDPOKLADY

Kurz volně navazuje na dlouhodobý kurz JavaScript #1. Není podmínkou, abys tento kurz absolvovala, ale je požadované mít určitou úroveň znalostí. Předpokládáme, že umíš manipulovat s HTML stránkou pomocí DOM - tj. querySelector, změna vlastností prvku (text, CSS vlastnosti, atributy, apod.), přidání/odebrání CSS třídy. Počítáme s tím, že umíš podmínky, cyklus for a/nebo while, napsat vlastní funkci, předat do funkce parametry a vrátit z funkce návratovou hodnotu. Měla bys vědět, co je pole a jak s ním pracovat - procházet pole cyklem, zjistit hodnotu z pole nebo do pole hodnotu přidat. Chceme, abys věděla, co je objekt a že může mít vlastnosti a metody, a uměla takový objekt vytvořit.

V ideálním případě máš za sebou také dlouhodobý kurz Web od A do Z #1. Pokud jsi na tento kurz nechodila, tak nevadí, ale budeme předpokládat určitou znalost HTML a CSS (box model, stylování, CSS třídy, pokročilejší selektory, flexbox) a nebudeme se vysvětlování těchto principů věnovat.

Součástí kurzu jsou i domácí úkoly. Kromě hodin strávených přímo na kurzu počítej i s několika hodinami týdně i na řešení domácích úkolů. Ne všechny úkoly budou povinné, ale bez práce na nich si z kurzu neodneseš jeho plnou hodnotu.

Požadujeme toho hodně, ale je to skvělý základ, na kterém můžeme dále stavět a díky tomu se v kurzu JavaScript #2 naučíš opravdu hodně.

Kurz má celkem 12 setkání. Je důležité, abys s tím počítala a chodila pravidelně. Každá lekce se bude nahrávat na video a bude společně s podklady dostupná online.

Web Od A Do Z

PŘEDPOKLADY:
 • Znalost HTML a CSS (box model, css třídy, pokročilejší selektory, alespoň orientačně flexbox)
 • Znalost programování na úrovní kurzu JavaScript #1 - podmínka if, cyklus for, základí datové typy, objekty, práce s polem, funkce
 • Vlastní notebook (je nám jedno, jaký máš operační systém, ale uměj ho ovládat)
 • Myš (není úplně nutná, ale bude se ti s ní pracovat lépe)
 • Nabíječka
 • Plnění domácích úkolů (4 úkoly většího rozsahu budou povinné a vyžadované pro udělení certifikátu)
 • Alespoň 70% docházky
 • Dobrou náladu!
AGENDA:
 • Navážeme na znalosti z předchozích kurzů a prohloubíme znalost práce s objekty a polem.
 • Naučíme se pomocí JavaScriptu komunikovat s REST API na serveru - budeme načítat data do naší aplikace a zpětně je i přes API zapisovat.
 • Na základě dat získaných ze serveru budeme dynamicky měnit obsah aplikace.
 • Ukážeme si k čemu jsou a jak používat nástroje pro práci s moderním JavaScriptem - Babel, Webpack, source maps, vývojářské nástroje pro ladění kódu v prohlížeči.
 • Naprogramujeme reálné webové aplikace, které spolu budou přes serverové API komunikovat.
 • Hotové aplikace vystavíme do internetu a ukážeme si, jak v reálu pracují třeba na tabletu.
VÝSLEDEK:
 1. Budeš mít dvě reálné javascriptové aplikace
 2. Budeš schopná použít naučené techniky pro tvorbu vlastních projektů
 3. Budeš umět pracovat v JavaScriptu se serverovým API a získávat z něho nebo přes něj zapisovat data
 4. Budeš mít solidní základ pro další vzdělávání nebo pro hledání trainee pozice v případném budoucím zaměstnání

Na konci kurzu dostaneš certifikát o úspěšném dokončení kurzu. Získání certifikátu je podmíněno alespoň 70% účastí a odevzdáním 4 povinných domácích úkolů.

Z každé lekce bude k dispozici video záznam, takže ti nic neuteče, i když nebudeš moci přijít, nebo když si budeš potřebovat lekci doma zopakovat.

Tým

Partneři