Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Java 2 - Android

Cílem workshopu je seznámení se s tvorbou aplikací pro platformu Android. Pochopení struktury projektu, základních komponent pro vývoj a vytvoření jednoduché aplikace.

Kdy

2. února 2019

9:30 — 17:30

Kde

Barclays
Na Pankráci 129
Praha, 140 00
Česká republika

Další informace

Délka trvání: 8h

Vstupní znalosti: Mírně pokročilí

Typ akce: Jednodenní

Cena: 800 Kč

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN:

Workshop je určen pro účastnice s praktickou znalostí jazyka Java. Zejména je pak důležité rozumět, co je to proměnná, cyklus a podmínka. Znalost jazyka XML je výhodou, nikoli však podmínkou.

ANOTACE:

Mobilní telefon je dnes součástí našich životů od rána do večera. Může nám usnadňovat práci, připomínat důležité informace, nebo nás jen tak zabavit. To vše může platforma Android nabídnout, avšak ne sama platforma nýbrž aplikace pro tuto platformu vytvořené.

Platforma Android je nejzastoupenější platformou v mobilních telefonech. Mimo jiných programovacích jazyků je právě Java tím nejčastěji používaným pro vývoj Android aplikací.

Pojďte se s námi tedy naučit základy programování pro Android!

Na workshopu se zaměříme úvod do objektově orientovaného programování a pak na základní komponenty (Activity, Intent, layouty, manifest) a také na strukturu projektu a buildovacího systému Gradle.

Poté dostanete předpřipravenou aplikaci, ve které bude třeba doplnit několik fragmentů kódu a vytvořit jednoduchý layout.

Nakonec se podíváme, jak se publikují aplikace na Google Play obchodu.

PŘEDPOKLADY:

Workshop je určen pro účastnice s praktickou znalostí jazyka Java - ideálně pro absolventky našeho dlouhodobého kurzu Java 1, ale i pro další (mírně) pokročilé holky. Je vhodné aby účastnice věděla co je cyklus, podmínka, proměnná a ideálně i objekt. Je nutné mít počítač s nainstalovaným Android studiem (verze 3.2.0 a vyšší) a připravený mobilní telefon s OS Android a funkční kabel, nebo připravený emulátor telefonu s OS Android. Android studio doma i zapněte, ať se vám postahují potřebné knihovny. A mějte na disku pár gigabajtů volného místa.

AGENDA:
  • Úvod do objektového programování
  • Architektura Android aplikace
  • Tvorba jednoduché Android aplikace
  • Ukázka publikování na Google play obchodu
VÝSLEDEK:
  1. Budete chápat Architekturu Android aplikace a její komponenty
  2. Vytvoříme spolu jednoduchou aplikaci
  3. Budete vědět jak se publikují Android aplikace na Google play obchodě.
  4. Workshop je skvělou příležitostí seznámit se s vývojem Android aplikací a také lákadlem na náš zbrusu nový dlouhodobý kurz Android. Ten spustíme od března 2019, povede ho stejný lektor Honza Hanák a bude skvělý, tak neváhejte a určitě se přihlaste, bude to stát za to!

13Malý

Tým

Partneři