Registrace

Registrace byla ukončena.
Po ukončení registrace již není možné se přihlásit (ani jako náhradnice).

Zůstaňme v kontaktu!

Dostávej náš měsíční newsletter a buď mezi prvními, kdo se dozví o akcích a dění v Czechitas.
Zasláním své adresy bereš na vědomí Podmínky zpracování osobních údajů společností Czechitas, z.s.


Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Kateřina Kučová

Kateřina Kučová
Účastnice akce: Jsem digitální

Workshop mi pomohl zefektivnit práci s Gmail účtem.
Workshop "Gmail krok za krokem" mi maximálně pomohl zefektivnit práci se svým vlastním osobním účtem. Byť se zdá toto téma v současné době jako banální (pracovat s emailem přece umí každý), není tomu ve skutečnosti tak. Stejný chaos, jako jsem měla ve svém osobním účtu, v němž jsem se naprosto nevyznala a děsně mě rozčiloval, se přenášel pak i do normálního života. Kromě efektivní správy účtu Gmail (Zero Inbox, práce se štítky a systém třídění pošty...

Hlasový asistent od Googlu

Znáš Alexu, Siri nebo Google Asistenta? A chceš vědět, jak fungují? Potom je tenhle workshop přímo pro tebe. Vyzkoušíš si jejich reálné použití pro ovládání hudby nebo svolávání dětí k obědu. V praktické části se navíc naučíš, jak naprogramovat vlastní hlasovou aplikaci.

Kdy

23. ledna 2019

17:30 — 21:00

Kde

FI MUNI
Botanická 68a
Brno, 602 00
Česká republika
http://www.fi.muni.cz/

Další informace

Délka trvání: 3h 30m

Vstupní znalosti: Pokročilí začátečníci

Typ akce: Dvoudenní

Cena: 500 Kč

42476383 2019589754739572 6052114764132253696 N

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro inovátorky, které se zajímají o technologické novinky, jako je právě ovládání věcí lidských hlasem. Chtějí si asistenta vyzkoušet a něco i naprogramovat. Je vhodné mít základy programování (umět používat proměnné, podmínky, funkce) a nebát se mluvit anglicky (než bude asistent umět česky, musíme s ním mluvit anglicky)

ANOTACE:

Jak se píše v Bibli “Na počátku bylo SLOVO.” Nebyla to myš, ani dotyková obrazovka, ale slovo. Dnes lidská řeč jako nejpřirozenější způsob komunikace dostává smysl pro ovládání věcí kolem nás. Svým hlasem dokážeš vzdáleně zapnout topení na chalupě, objednat si taxík nebo přidat chléb do nákupního seznamu.

V první části kurzu se seznámíš s Google Asistentem, Alexou a Siri. Mrkneme se na jejich historii a extrémní rozmach v USA a Evropě. Podíváme se, kde a proč lidé nejvíce používají hlasové asistenty. Na reálných příkladech si vyzkoušíš hlasové ovládání (např. se zeptáme, kolik let má manžel od Nicole Kidman, nastavíme kuchyňskou minutku, pustíme si hudbu a prohlédneme fotky z Vánoc). Také poznáš jejich slabosti. V neposlední řadě si ukážeme, jak aplikace instalovat do mobilů a používat v každodenním životě. Podíváme se na konkrétní řešení od firem Starbucks, UBER, nebo to, jak se hlasem ovládají pokoje v hotelu Hilton či interaktivní recepty na vaření. Začneme ale hlasovým nakupováním v Amazonu.

Cílem první části je ukázat Ti současné možnosti, které hlas přináší, a připravit se na druhou kreativní část. Ve druhé části využijeme získané zkušenosti. Rozdělíme se do několika skupin, ve kterých společně navrhneme a zrealizujeme vlastní úžasnou hlasovou aplikaci.

Design aplikace

Pro kvalitní návrh hlasové appky si prakticky vyzkoušíš jednotlivé kroky UI designu (brand identity, vlastnosti & charakteristiky, jazyk a styl konverzace, persony). Následovat bude příprava konverzačních stromů, ze kterých vznikne zadání pro naši realizaci.

Sestavení aplikace

Realizovat vybranou aplikaci budeš pro Google Assistenta. Budeš k tomu potřebovat jen Gmail účet. Seznámíš se s prostředím Dialogflow, které pomocí umělé inteligence tvoří jádro aplikace. Pokročilejší účastnice si vyzkouší napsat vlastní “javascript kód” pomocí knihovny Actions on Google a Dialogflow, podíváme se i na propojení s Firebase.

Cílem druhé části je si odnést vlastní appku do “hlasového asistenta”, se kterou se budeš moci pochlubit ostatním. OK Google?

PŘEDPOKLADY:

Na kurzu se učí dvě oblasti. Uživatelský design, pro který je nutná znalost běžné konverzace a taky patřičná dávka kreativity.

Protože asistenti (zatím) umí jen anglicky, tak i my s nimi budeme konverzovat v angličtině. Základy konverzační angličtiny se určitě budou hodit.

Pro vlastní sestavení appky Ti budou stačit základy programování (vědět, co jsou funkce a používat podmínky a proměnné). Plnou funkcionalitu aplikace si ovšem více užiješ, když budeš mít znalosti JavaScriptu.

Tento kurz Ti poskytne silný základ a vědomosti pro tvorbu jakýchkoliv hlasových aplikací. A po takových lidech je už dnes velká poptávka.

AGENDA:

1. podvečer:

 • Úvodní teorie a statistiky užití
 • Ukázky používání hlasového asistenta
 • Případové studie nasazení ve firmách
 • Demo a networking

2. podvečer:

 • Rekapitulace vlastních zkušeností
 • Výběr tématu a cílové skupiny
 • Duše a UI Design
 • Tvorba dialogů
 • Realizace aplikace
 • Testování
 • Demo a networking
VÝSLEDEK:
 1. Přehled v hlasových asistentech
 2. Osobní zkušenosti s aplikacemi
 3. Znalost principů UI designu hlasových aplikací
 4. Znalost a osobní zkušenost s tvorbou v prostředí Dialogflow, Actions on Google, Firebase
 5. Po kurzu budete připravené vstoupit do světa, který mohou výrazně ovlivnit ženy svým přirozeným talentem konverzace.

Kurz má dohromady 2 podvečerní setkání, které na sebe navazují. Stojí fakt za to přijít na obě.

Hlasový asistent je naše budoucnost.

Tým