IT odborníků je žalostně málo. A bude hůř. Při dosavadním super tempu technologického vývoje bude v roce 2020 světu chybět až 5,5 milionu ajťáků. To chlapi nemají šanci utáhnout. Je nejvyšší čas povolat do zbraně ženy.

Pomozte nám zachránit IT. Vychovávejte s námi nové programátorky a zaměstnávejte nadané ajťačky z naší komunity.

Jde to i bez papíru s titulem

Že uspějí jen „studovaní inženýři“? Kdepak. Studie ukazují, že více než 42 % IT odborníků nemá technický diplom a vše se naučili sami. A dotáhli to stejně daleko, jako ti s technickou školou. Tak toho využijme.

Za poslední tři roky jsme uspořádali přes 250 kurzů a přednášek z oblasti programování, vývoje webu, datové analýzy, počítačové grafiky a digitálního marketingu. Pomohli jsme zaměstnat stovky žen na IT pozicích a vytvořily jsme komunitu více než 12 000 lidí, kteří nás podporují.

S účastnicemi našich kurzů jsme stále v kontaktu. Jsme pro ně pomocnou rukou při jejím osobním růstu, pořádáme pro ně soft-skills workshopy i individuální kariérní koučink. Pravidelně jim rozesíláme newslettery, kde najdou nabídky práce našich partnerů, novinky o partnerských firmách, o trhu IT a dění mimo Czechitas. Firmy propojujeme s nadanými absolventkami a doporučujeme je dál všem v naší komunitě.

Pojďte do toho s námi. Co umíme my?

  • Motivovat ženy a dívky, aby se zajímaly o technologie a vzdělávaly se v nich
  • Vytvořit místo pro vydatný networking s ženami se zájmem o IT
  • Inspirovat ženy začít s kariérou v IT #TvorimePribehy
  • Dát firmám možnost podpořit projekt s vidielným sociálním dopadem
  • Propojit partnerské firmy s absolventkami našich kurzů
  • Oslovit středoškolačky se zájmem o IT
  • Propojit absolventky našich kurzů na rekvalifikační stáže a pracovní pozice ve firmách
  • Zařídit kurz nebo workshop na míru vaší technologii či pozici
  • Oslovit více než 8 000 žen v naší členské databázi, účastnice vybraných workshopů i naše fanoušky na sociálních sítích, kterých je přes 12 000

Chceme navázat spolupráci a podpořit Czechitas!

Děkujeme našim partnerům

Mezi našimi partnery jsou firmy, které věří ve smysl naší práce, podporují činnost naší neziskové organizace a nebojí se zaměstnávat holky ajťačky na svých pracovních pozicích. Společně zlepšujeme dynamiku týmů, posilujeme diverzitu a konkurenceschopnost v IT. A za to jim moc děkujeme!

Generální partneři


Czechitas Go Local
Czechitas House Brno

Strategičtí partneři

Regionální partneři

České Budějovice
Mladá Boleslav
Ostrava
Zlín