IT odborníků je žalostně málo. A bude hůř. Při dosavadním rychlém tempu technologického vývoje bude v roce 2020 světu chybět až 5,5 milionu IT specialistů. To muži nemohou sami utáhnout. Je nejvyšší čas, aby i ženy objevily svět IT a bylo jim umožněno se v něm realizovat.

Pomozte nám zachránit IT. Vychovávejte s námi nové talenty už od ZŠ/SŠ a zaměstnávejte nadané ajťačky z naší komunity.

Portfolio našich služeb

Jde to i bez papíru s titulem

Že uspějí jen „studovaní inženýři“? Kdepak. Studie ukazují, že více než 42 % IT odborníků nemá technický diplom a vše se naučili sami. A dotáhli to stejně daleko, jako ti s technickou školou. Tak toho využijme.

Za posledních 5 let jsme uspořádali přes 400 kurzů a přednášek z oblasti programování, vývoje webu, datové analýzy, počítačové grafiky a digitálního marketingu. Pomohli jsme zaměstnat stovky žen na IT pozicích a vytvořili jsme komunitu více než 16 000 lidí, kteří nás podporují.

S účastnicemi našich kurzů jsme stále v kontaktu. Jsme pro ně pomocnou rukou při jejich osobním růstu, pořádáme pro ně soft-skills workshopy i individuální kariérní koučink. Pravidelně je informujeme o nabídkách a novinkách z našich partnerských firem, o trhu IT a dění mimo Czechitas. Firmy propojujeme s nadanými absolventkami a doporučujeme je dál všem v naší komunitě.

S výukou IT dovedností cílíme i na skupiny, které se na trh práce teprve chystají. Realizujeme akce, které mají v dívkách probudit zájem o STEM odvětví a ukázat jim, že IT může být dobrá volba pro každého.

Pojďte do toho s námi. Co umíme my?

  • Motivovat ženy, děti a dospívající, aby se zajímali o technologie a vzdělávali se v nich
  • Inspirovat ženy začít s kariérou v IT #TvorimePribehy
  • Oslovit středoškolačky, aby se zajímaly o IT, ale i zaujmout čerstvě vystudované ženy, které nemohou získat uplatnění a chtějí svou situaci změnit
  • Vytvořit místo pro vydatný networking s ženami se zájmem o IT
  • Propojit absolventky našich kurzů na rekvalifikační stáže a pracovní pozice ve firmách
  • Dát firmám možnost podpořit projekt s viditelným sociálním dopadem
  • Dát firmám prostor pro vzdělávání vlastních zaměstnanců/kyň prostřednictvím zapojení se do našich vzdělávacích aktivit
  • Oslovit více než 6 000 žen v naší členské databázi, účastnice vybraných workshopů i naše fanoušky na sociálních sítích, kterých je přes 16 000

Chceme navázat spolupráci a podpořit Czechitas

Děkujeme partnerům

Našimi partnery jsou firmy, které věří ve smysl naší práce, podporují činnost neziskové organizace Czechitas a nebojí se zaměstnávat holky ajťačky na svých pracovních pozicích. Společně zlepšujeme dynamiku týmů, posilujeme diverzitu a konkurenceschopnost v IT.

Děkujeme také všem partnerům, kteří s námi vzdělávají Novou Generaci tvůrců (ne jen konzumentů) informačních technologií a pomáhají se zkvalitňováním výuky ve školách. Moc si ceníme zápalu, s nímž aktivity cílené na děti a dospívající podporují.

#mocmocdekujeme

Generální partneři


Strategičtí partneři

Regionální partneři

Mladá Boleslav
Olomouc
Ostrava
Zlín