Letní škola IT

Letní škola IT pro holky ze středních škol. Během týdne tě naučíme základy tvorby webu, programování i grafiky. IT není jen pro kluky. Pojď do toho s námi!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Helena Vidovičová

Helena Vidovičová
Rodič: Letní škola IT

Přátelům vás doporučuji a nadále doporučovat budu.
K Letní škole jsem jako rodič přišla jako slepý k houslím, dcera si ji našla sama; byla nadšená v jejím průběhu a je nadšená i zpětně, pokračovala v dalších kurzech, účasti na konferencích a workshopech a vážně uvažuje, že by se IT věnovala profesionálně. Takže z mého pohledu samá pozitiva.

Týden plný programování, kódování a grafiky

  • Další letní školy plánujeme na léto 2019. Registrace budeme otevírat na jaře.

Přemýšlíš, jaký obor studia zvolit po střední škole? Na jakou vysokou školu se přihlásit? Zkus s námi objevit informační technologie jinak, než je jako uživatel znáš. Během jednoho týdne ti ukážeme, jak vklouznout do světa IT, co to všechno znamená a jak to chodí v praxi.

Programuj, buď kreativní, vytvoř si vlastní blog nebo hru. S technologiemi můžeš změnit svět. Programování se dá naučit. Stačí mít přesvědčení, motivaci se učit a trošku vytrvalosti. Vezmi to do svých rukou, přihlas se na naši Letní školu IT a přesvědč se, že IT není jen pro kluky.

Během jediného týdne tě na Letní škole naučíme:

  • vytvořit webové stránky pomocí HTML a CSS;
  • pracovat s vektorovými křivkami a tvořit s grafickými programy;
  • základy programování funkcí pro web.

Že jsi úplná začátečnice a HTML, CSS ani programování ti nic neříká? Nevadí! V průběhu kurzu si s nimi potykáš.

Co tě ještě čeká?

  • V praxi si vyzkoušíš celou řadu technologií. V minulých letech jsme si třeba hrály s LEGO roboty nebo s Arduinem.

  • Podíváš se na místa, kde to IT žije a do prostor našich partnerů z oboru.

  • V rámci týdne poznáš taky spoustu zajímavých lidí, kteří tě nechají nakouknout do zákulisí toho, jak to chodí ve velkých IT společnostech či malých firem. V minulých ročnících jsme přivítaly třeba vývojářku ze Skype, zástupce vývojářů z Microsoftu či MSD, talentované studentky z FI MUNI nebo letecké inženýrky. Exkurze budou zařazeny od pondělí do čtvrtka odpoledne.

  • A hlavně potkáš partu dalších 30 zapálených holek, které jsou zvědavé a mají motivaci se do IT vrhnout po hlavě stejně jako ty.

  • Čeká nás spousta práce. Ale bude to stát za to!

Jaký je rámcový harmonogram Letní školy?

neděle

Příjezd účastnic, seznámení.

pondělí

Vytvoříš si vlastní webové stránky pomocí HTML/CSS.

úterý

Čeká nás grafika.

středa

Budeme si hrát s legoroboty.

čtvrtek

Vytvoříme první aplikaci.

pátek

Závěrečný hackathon a párty.

Pozn. změna programu vyhrazena :)

Chceš vědět víc?

Mrkni, jaká byla letní škola v Praze a letní škola v Brně v roce 2017.

Koukni taky na videa a nech se unést atmosférou

Informace pro rodiče

Letní škola IT je koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 8:00 do 20:00 (některé dny se program může protáhnout). Součástí programu budou teoretické přednášky i workshopy, kde si holky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry, absolvují exkurze v rámci Fakulty informatiky MU (v Brně) nebo ČVUT (v Praze) a prostor našich partnerů a vyslechnou si motivační vstupy úspěšných žen v IT.

Je zajištěno stravování?

Ano, pro účastnice je zajištěna snídaně, oběd, večeře i menší svačinky v průběhu dne. V případě alergií nebo speciálních diet dokážeme zajistit i alternativní stravu, je však třeba uvést specifické nároky do registračního formuláře.

Zajišťujete i ubytování?

Ubytováni budeme na kolejích, které jsou v blízkosti přednáškových prostor. Ubytování doporučujeme všem účastnicím, v minulých ročnících byly některé smutné, že si nemohly užít kolektiv a večerní zábavu. Není to v žádném případě povinné, ale opravdu to vřele doporučujeme na základě zkušeností z předchozích ročníků.

Jak dívky budou trávit čas mimo hlavní program?

Pro dívky, které ubytujeme na kolejích zajišťujeme také večerní volné aktivity po hlavním programu: hry, sportovní a kulturní aktivity aj. Tento program a noční dohled na kolejích zajistí zkušený tým organizátorů.

Kdo zajišťuje program?

Přednáškovou část zajišťuje organizační tým z neziskové organizace Czechitas s pomocí lektorů, studentů informačních technologií a odborníků z praxe. Odbornou část doplňují exkurze, interaktivní hry a vstupy partnerů. Na volných aktivitách se podílejí studenti pedagogických a volnočasových oborů s dlouholetou praxí. Večerní dohled je zajištěn organizací Czechitas.

Vyplnil/a jsem přihlášku a zaplatil/a poplatek. Potřebuji ještě vyplnit nějaké formuláře?

Kromě registračního formuláře, který je nutné vyplnit společně s přihláškou, je třeba první den donést vytisknuté a podepsané následující formuláře: potvrzení od lékaře/potvrzení o bezinfekčnosti a dobrozdání rodiče. Dokumenty pošleme včas e-mailem.

Otevřené registrace

V nejbližších 6 měsících nejsou otevřené žádné registrace.

Všechny akce

Tým