Jsem originál

V kurzech z cyklu Jsem originál zkrotíme bujné křivky a vyzrajeme na grafický design. Provedeme tě od papírového návrhu až k finálnímu tisku.

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Lucie Budíková

Lucie Budíková
Účastnice akce: Jsem originál

Nebojte se IT :)
Doporučuji všem holkám! Czechitas vám vše polopaticky vysvětlí, nesoudí a můžete se ptát, kdy a jak potřebujete.

Naučíš se

  • Teorii grafického designu a práci s papírovým návrhem (Úvodní workshop)
  • Vytvořit jednoduše životopis, vizitku nebo třeba plakát s využitím šablon (Canva)
  • Základy typografie a jak vytvořit vlastní plakát nebo vizitky (Firemní vizualizace)
  • Jak v Inkscape pracovat s křivkami a vytvořit potisk na tričko nebo vstupenky (Práce s vektory)
  • Jak posunout práci v Inkscape na vyšší level (V kůži grafika)
  • Jak profesionálně upravovat fotky a dostat i z méně povedených záběrů maximum (Úprava fotek)

Obsah kurzů

Úvodní workshop grafického designu

Úvodní workshop se týká teorie grafického designu. Ale protože nejvíc se stejně naučíš v praxi, pustíme se do toho zostra. A hezky od začátku – od papíru. Tam by totiž grafický návrh měl začínat.

Canva

Pokud bys chtěla ovládat nějaké grafické programy a vlastně máš zkušenost jenom s malováním, pak tohle je workshop právě pro tebe. Naučíme tě vytvořit svou grafiku z moderních šablon dostupných přímo v Canva a povíme ti k tomu několik principů grafiky, abys to zvládla i bez šablon. Nakonec dokážeš své výtvory i sdílet nebo exportovat pro tisk.

Inkscape – Firemní vizualizace

Na tomhle workshopu se zaměříme na propagační materiály. Dozvíš se všechno, co potřebuješ k tvorbě plakátů a vizitek. A to nejen z hlediska grafiky. Vrhneme se i na typografii a ukážeme ti, kudy cesta rozhodně nevede.
Na památku si odneseš vlastní návrh vizitek, které si v pohodě zvládneš připravit i pro tisk.

Inkscape – Práce s vektory

Bézierova křivka n-tého stupně pro n+1 zadaných kontrolních bodů… A teď vážně. :) Na tomhle workshopu tě s křivkami naučíme hlavně pracovat tak, abys je mohla prakticky využít. Vytvoříš si vlastní potisk na tričko nebo tašku. Pana Béziera zaměstnáme i při úpravě svého obličeje nebo při tvorbě mandal. A když už to všechno budeme mít, uděláme si třeba vlastní omalovánky.

V kůži grafika – Pokročilá práce v Inkscape

Tenhle kurz otevíráme jen pro pár holek, abychom měly dostatek prostoru a mohly zkoušet všechno, co Inkscape umí. Naučíme tě, jak dělat vektorové obrázky efektivněji a rychleji. Budeme dělat věci, o kterých se ti ani nezdálo. Ideálně bys před tímto workshopem měla projít kurzem Práce s vektory, ale pokud se na to cítíš, jdi do toho po hlavě.

Úprava fotek

Přebývá ti na fotkách z dovolené tu a tam něčí ruka či noha? Potřebuješ rychle tunu souborů přejmenovat, zesvětlit, ztmavit nebo vyladit barvy? Vrhni se s námi do Úpravy fotek. Ukážeme ti, jak pomocí počítačových programů z dobrých fotek udělat skvělé a jak napravit drobné nedostatky těch méně povedených. Protože nikdo nechce mít Eiffelovku nakřivo a šikmou věž rovně.

Jak takový workshop z dílny Jsem originál! probíhá?

Podívejte se na video z Ostravy:

Partneři