Grafický design

Nauč se pracovat s vektory, vytvořit si logo nebo plakát či profesionálně upravovat fotky.

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Iva Kabátová

Iva Kabátová
Účastnice akce: Grafický design

Po celou dobu workshopu vládne báječná nálada a nadšení.
Jsem ráda, že existují holky jako tyto. Z jejich přístupu je vidět, že dělají věc, které věří, a po celou dobu workshopu tak vládne báječná nálada a nadšení. Strašně moc děkuji za individuální jednání, předání dovedností, názorů i motivace.

Naučíš se

  • Vytvořit jednoduše životopis, vizitku nebo třeba plakát s využitím šablon (Canva)
  • Jak v Inkscape pracovat s křivkami a vytvořit potisk na tričko nebo vstupenky (Práce s vektory)
  • Jak profesionálně upravovat fotky a dostat i z méně povedených záběrů maximum (Úprava fotek)

Obsah kurzů

Canva

Pokud bys chtěla ovládat nějaké grafické programy a vlastně máš zkušenost jenom s malováním, pak tohle je workshop právě pro tebe. Naučíme tě vytvořit svou grafiku z moderních šablon dostupných přímo v Canva a povíme ti k tomu několik principů grafiky, abys to zvládla i bez šablon. Dozvíš se všechno, co potřebuješ k tvorbě plakátů, vizitek a životopisu. Nakonec dokážeš své výtvory i sdílet nebo exportovat pro tisk.

Inkscape – Práce s vektory

Bézierova křivka n-tého stupně pro n+1 zadaných kontrolních bodů… A teď vážně. :) Na tomhle workshopu tě s křivkami naučíme hlavně pracovat tak, abys je mohla prakticky využít. Vytvoříš si vlastní potisk na tričko nebo tašku. Pana Béziera zaměstnáme i při úpravě svého obličeje nebo při tvorbě mandal. A když už to všechno budeme mít, uděláme si třeba vlastní omalovánky.

Úprava fotek

Přebývá ti na fotkách z dovolené tu a tam něčí ruka či noha? Potřebuješ rychle tunu souborů přejmenovat, zesvětlit, ztmavit nebo vyladit barvy? Vrhni se s námi do Úpravy fotek. Ukážeme ti, jak pomocí počítačových programů z dobrých fotek udělat skvělé a jak napravit drobné nedostatky těch méně povedených. Protože nikdo nechce mít Eiffelovku nakřivo a šikmou věž rovně.

UX

Na workshopu User Experience (UX) se seznámíš s různými odvětvími tohoto oboru, dostaneš doporučení, které knížky a weby ti pomůžou v začátcích a hlavně si celý UX proces zkusíš (zrychleně) na praktickém příkladu.

Pozn.: User Experience, nebo-li Uživatelský prožitek, se zabývá použitelností. A netýká se to jen informačních technologiích jako jsou webové stránky, mobilní aplikace či on-line hry. Prolíná se celým naším životem, kdy se designér zamyslel nad použitelností tak, abychom nemuseli číst zdlouhavé návody a aby se nám věci dobře používaly.

Jak takový workshop z dílny Grafický design probíhá?

Podívej se na video z Ostravy:

Partneři