Podívali jsme se na nejčastěji kladené otázky a dali je na jedno místo. Nenašli jste odpověď na tu svou? Zkontaktujte nás!

Workshopy

Vždy, když už víme, že nějaký workshop budeme určitě mít, hned ho šoupneme do našeho kalendáře na webu. Pokud ještě nevíme nějaký důležitý detail (např. přesné datum workshopu, lektora/ku atd.) na web ho nedáme a stejně ti neřekneme, jestli ho plánujeme, protože nechceme, abys byl/a smutný/á, že ho pak rušíme. Prosíme o trpělivost, máme toho v plánu spoustu a workshopy zpravidla opakujeme ;)

Ano, na většinu workshopů a kurzů opravdu potřebuješ vlastní notebook, často je potřeba si i něco nainstalovat, to ale dáváme vědět pár dnů předem. Kdyby náhodou nebyl notebook potřeba, najdeš to v popisu akce.

Na drtivou většinu našich aktivit – jednodenní workshopy, dlouhodobé kurzy – věkovou hranici nemáme. Určitě se přihlas, i když je ti třeba 15 nebo 65. Věkovou hranici máme pouze pro Letní školu IT, která je určena holkám na SŠ, a workshopy projektu Czechitas Nové Generace, ty jsou určeny mladším dětem.

Zaleží, k jakému tématu tíhneš. Pořádáme programovací kurzy, kde určitě doporučujeme úvody do programování. Po nich se můžeš věnovat už jednotlivým jazykům a navázat třeba i dlouhodobým kurzem ve městě, které je ti nejbližší. Pokud tě to táhne k webům, máme perfektní HTML/CSS pro začátečníky, které se dobře skloubí i s našimi grafickými workshopy. Máš-li analytické myšlení tak rozhodně přijď na naše fenomenální DataGirls! Naučíme tě základy datové analytiky a po nich se můžeš přihlásit i na tříměsíční rekvalfikaci – Digitální Akademii. Pokud budeš chtít, pomůžeme ti i s hledáním práce.

Organizační

Ano, může. Je ale potřeba počítat s tím, že na workshopy a kurzy vybíráme přednostně ženy. Pokud kapacitu nenaplníme, rádi vezmeme muže.

Bohužel ne. Registraci zavíráme ve chvíli, kdy už máme workshop/kurz přeplněný. Vybíráme pečlivě podle motivace a věř, že je to náročný proces. Chtěli bychom vzít všechny, ale to nejde. Proto registraci zavřeme poměrně brzy. Buď prosím trpělivý/á, sleduj kalendář, Facebook a odebírej newslettery.

Pokud je u některých akcí tlačítko “Dejte mi vědět”, znamená to, že ještě není spuštěna registrace, ale už víme, že workshop určitě bude. Jakmile registraci spustíme, napíšeme info mail všem z formuláře “Dejte mi vědět”. Neboj se do něj přihlásit, je to nezávazné.

Pokud u workshopu není napsané, že je určený pokročilým, určitě ho zvládneš, i když si naprostý/á začátečník/ice. Přesně takovým jsou totiž naše workshopy pro začátečníky/ice určené.

Pokud jsi v tíživé životní situaci a nemáš finance na zaplacení, kontaktuj osobu uvedenou u daného kurzu/akademie, o které máš zájem. Vymyslíme společně řešení.

V současné době bohužel nemáme kurzy akreditované MŠMT a nelze je proplatit.