Stipendium Czechitas

Pustili jsme se do dlouhodobého vzdělávání! Víme, že vstup do světa IT bývá běh na dlouhou trať, a proto jsme pro tebe za podpory projektu Evropské unie připravili speciální Stipendium Czechitas.

Kontakt

Proč zvolit náš kurz

Kateřina Kučová

Kateřina Kučová
Účastnice akce: Jsem digitální

Workshop mi pomohl zefektivnit práci s Gmail účtem.
Workshop "Gmail krok za krokem" mi maximálně pomohl zefektivnit práci se svým vlastním osobním účtem. Byť se zdá toto téma v současné době jako banální (pracovat s emailem přece umí každý), není tomu ve skutečnosti tak. Stejný chaos, jako jsem měla ve svém osobním účtu, v němž jsem se naprosto nevyznala a děsně mě rozčiloval, se přenášel pak i do normálního života. Kromě efektivní správy účtu Gmail (Zero Inbox, práce se štítky a systém třídění pošty...
Logo Opz Barevné 170816 163502


Co Stipendium zahrnuje?

Stipendium Czechitas je dotovaný vzdělávací a mentoringový program. Cílí jak na zaměstnané ženy, které chtějí změnit profesi, tak na maminky vracející se na pracovní trh, ale také na zaměstnavatele, kteří potřebují nové talenty do svých řad.

Cílem je podpora vstupu a návrat žen do IT hlavně po mateřské nebo rodičovské dovolené, ohrožených nezaměstnaností nebo kvůli nevyhovujícímu předchozímu zaměstnání.

Stipendium II.

Díky projektu Stipendium můžeme uspořádat Digitální akademii Testování a 15 míst v Akademii bude určeno pro stipendistky, tedy účastnice, které nebudou muset platit účastnický poplatek.

V rámci máme díky Stipendiu také možnost poskytovat kariérní, mentoringový a soft skillový program pro ženy.

Součástí projektu je genderově senzitivní analýza trhu práce v regionu a spolupráce s firmami v oblasti managementu mateřské a rodičovské dovolené.

Na koho projekt cílí?

Cílovou skupinou projektu jsou ženy na mateřské dovolené s dětmi do 15 let a ženy pracující v oboru IT, ale ne na IT pozici a chtějí zaměřit kariéru do IT. Zároveň žijí v jednom z měst - České Budějovice, Brno nebo Ostrava.

Mimo to jsou naši cílovou skupinou i zaměstnanci a zaměstnavatelé.

Mám zájem o Testování v Brně, Budějovicích, nebo v Ostravě 2021

Mám zájem o Testování v Ostravě

Mám zájem o Testování v Českých Budějicích

Projekt Stipendium Czechitas (reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_081/0011689)
je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Stipendium Czechitas 2017–2019

Stipendium Czechitas jsme realizovali v letech 2017 až 2019 v Jihomoravském a Zlínském kraji. Na základě analýzy pracovních míst v těchto regionech jsme se rozhodli vytvořit dvě výukové linie “Cesta webové vývojářky” a “Cesta Java programátorky.”

  • Pro výběr účastnic do Stipendia jsme otevřeli výběrové řízení, do něhož se přihlásilo ve dvou vlnách přes 200 žen.
  • Díky limitům projektu jsme celkově podpořili intenzivním vzděláváním a kariérním mentorningem 66 žen, které chtějí změnit profesi nebo se vracejí po mateřské dovolené na trh práce.
  • Dalším 260 ženám jsme dali možnost přijít se podívat na naše jednodenní workshopy, aby zjistily, zda IT je i pro ně.
  • Stipendia Czechitas se účastnily, jak začátečnice, které potřebovaly poradit s rozhodnutím, zda bude svět IT pro ně, i pokročilé, které už přesněji věděly, kam míří, a měly nějaké vzdělávání za sebou.
  • Osm žen získalo přes Stipendium Czechitas stáž v jedné z partnerských firem z Jihomoravského (respektive Zlínského) kraje. Stáže byly realizovány na juniornějších pozicích jako - Tester SW, Web Developer, Applications Specialist, Junior Front-end Developer, Product Owner pro aplikaci a Kodér.
  • Díky projektu se nám podařilo zprostředkovat zaměstnání 13 ženám.

Co dalšího projekt Stipendium 2017–2019 přinesl?

  • Kariérní portál pro ženy, které chtějí získat práci v IT. Reflektuje potřeby cílové skupiny a dokáže ženy podpořit během přechodu do nového zaměstnání. Tento portál umožňuje efektivnější přenos informací, bourání bariér pro získávání informací o IT pozicích a při profesním přechodu do nového oboru.
  • Gender kvíz pro firmy. Slouží především zaměstnavatelům (HR, manažeři atd.), ale i široké veřejnosti, aby si otestovali své znalosti u témat diskriminace, stereotypy, diverzita týmů především v kontextu inzerce pracovních pozice tak, aby si byli v této problematice jistější.

Dsc 1385 1

Stipendium Czechitas bylo realizováno díky projektu: „Ženy do IT“ (reg.č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003268), který byl financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Kam dále?

DOSTÁVAT NOVINKY Z CZECHITAS

PROZKOUMAT DALŠÍ OBLASTI IT