Jsem originál

V kurzech z cyklu Jsem originál zkrotíme bujné křivky a vyzrajeme na grafický design. Provedeme tě od papírového návrhu až k finálnímu tisku.

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Veronika Šulková

Veronika Šulková
Účastnice akce: Jsem originál

Určite to skúste!
Všetko je vysvetlené pomaly a jasne. Nie je šanca, aby ste sa nechytili. :)

Naučíš se

  • Teorii grafického designu a práci s papírovým návrhem (Úvodní workshop)
  • Vytvořit jednoduše životopis, vizitku nebo třeba plakát s využitím šablon (Canva)
  • Základy typografie a jak vytvořit vlastní plakát nebo vizitky (Firemní vizualizace)
  • Jak v Inkscape pracovat s křivkami a vytvořit potisk na tričko nebo vstupenky (Práce s vektory)
  • Jak posunout práci v Inkscape na vyšší level (V kůži grafika)
  • Jak profesionálně upravovat fotky a dostat i z méně povedených záběrů maximum (Úprava fotek)

Jo Celek
Jo Group Foto
Jo Maky Vysvetluje
Jak na vrstvy

Obsah kurzů

Úvodní workshop grafického designu

Úvodní workshop se týká teorie grafického designu. Ale protože nejvíc se stejně naučíš v praxi, pustíme se do toho zostra. A hezky od začátku – od papíru. Tam by totiž grafický návrh měl začínat.

Canva

Pokud bys chtěla ovládat nějaké grafické programy a vlastně máš zkušenost jenom s malováním, pak tohle je workshop právě pro tebe. Naučíme tě vytvořit svou grafiku z moderních šablon dostupných přímo v Canva a povíme ti k tomu několik principů grafiky, abys to zvládla i bez šablon. Nakonec dokážeš své výtvory i sdílet nebo exportovat pro tisk.

Inkscape – Firemní vizualizace

Na tomhle workshopu se zaměříme na propagační materiály. Dozvíš se všechno, co potřebuješ k tvorbě plakátů a vizitek. A to nejen z hlediska grafiky. Vrhneme se i na typografii a ukážeme ti, kudy cesta rozhodně nevede.
Na památku si odneseš vlastní návrh vizitek, které si v pohodě zvládneš připravit i pro tisk.

Inkscape – Práce s vektory

Bézierova křivka n-tého stupně pro n+1 zadaných kontrolních bodů… A teď vážně. :) Na tomhle workshopu tě s křivkami naučíme hlavně pracovat tak, abys je mohla prakticky využít. Vytvoříš si vlastní potisk na tričko nebo tašku. Pana Béziera zaměstnáme i při úpravě svého obličeje nebo při tvorbě mandal. A když už to všechno budeme mít, uděláme si třeba vlastní omalovánky.

V kůži grafika – Pokročilá práce v Inkscape

Tenhle kurz otevíráme jen pro pár holek, abychom měly dostatek prostoru a mohly zkoušet všechno, co Inkscape umí. Naučíme tě, jak dělat vektorové obrázky efektivněji a rychleji. Budeme dělat věci, o kterých se ti ani nezdálo. Ideálně bys před tímto workshopem měla projít kurzem Práce s vektory, ale pokud se na to cítíš, jdi do toho po hlavě.

Úprava fotek

Přebývá ti na fotkách z dovolené tu a tam něčí ruka či noha? Potřebuješ rychle tunu souborů přejmenovat, zesvětlit, ztmavit nebo vyladit barvy? Vrhni se s námi do Úpravy fotek. Ukážeme ti, jak pomocí počítačových programů z dobrých fotek udělat skvělé a jak napravit drobné nedostatky těch méně povedených. Protože nikdo nechce mít Eiffelovku nakřivo a šikmou věž rovně.

Jak takový workshop z dílny Jsem originál! probíhá?

Podívejte se na video z Ostravy:

Partneři