Czechitas Nová generace

Někdo propadne IT až v dospělosti, někdo již na základní škole. Vrhni se na IT s námi a ovládni digitální svět. Zapoj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Petr Rys

Petr Rys
Ostatní: Akademie programování

Nejlepší děti byly po 10 lekcích schopny vytvořit 2 kvalitní hry
Za největší přínos projektu považuji, že se většina žáků seznámila s tím, že lze dělat i něco jiného na ICT a že aby výsledek vypadal hezky, tak je to poměrně dost práce. Nejlepší děti byly po 10 lekcích schopny vytvořit 2 kvalitní hry a 3. rozpracovat. Akademie programování mi osobně přinesla práci, ale také poměrně kvalitní podpůrný materiál pro práci s žáky.

Kurzy programování do školy i na doma, pro holky i pro kluky.

IT je zábava, a to my víme. Také je součástí našeho každodenního života a je v něm budoucnost. Jak se ale v informatice vyznat?

Jednoduše, přidej se k nám. Zajdi na workshop, pojeď s námi na tábor nebo se s námi uč z pohodlí domova.

Chceme ti jednoduchou a hravou formou ukázat, že informatika není jen o programování – a že i to programování je super. Co se s námi naučíš, při hledání práce nebo zakládání vlastní firmy jako když najdeš.

A pozor! Tohle není jen pro holky, ale pro všechny od 8 do 26 let.

Proč se učit programovat?

Bez informačních technologií se dnes neobejdeš skoro v žádné profesi. A při hledání práce se zvládnutí textových a tabulkových editorů považuje za naprostý základ. Aby se člověk v davu odlišil, musí nabídnout něco víc – takzvané dovednosti 21. století. Mezi ně patří třeba logické myšlení nebo hlubší IT znalosti, jako jsou právě základy programování.

Podle Evropské komise bude v nejbližších letech Evropě chybět až 900 tisíc IT profesionálů. Tohle je velká šance a stojí za to se do toho vrhnout po hlavě!

Kde a jak začít?

Začni s IT s námi – vyber si způsob, který se ti bude líbit nejvíc.

  • Chceš si vše ozkoušet doma o samotě nebo s pomocí rodičů?

Již brzy ti zpřístupníme nové výukové materiály, které si jednoduše stáhneš a které ti pomohou s objevováním informatiky.

  • Máš raději akce s dalšími vrstevníky?

Právě pro tebe jsou určené akce, které v kalendáři označujeme Czechitas nová generace.

  • Pro absolventky Letní školy IT pak máme rozvojový program Rostu s Czechitas.
  • Chceš zapojit celou třídu? Zapoj se s námi do Akademie programování.

O Akademii programování

Akademie programování je série workshopů, které probíhají přímo na základních a středních školách. Celý cyklus zabere přibližně 10 vyučovacích hodin.

Programování může být součástí běžné výuky, ale ideální jsou například tříhodinové odpolední bloky. V rámci Akademie se seznámíš s principy logického myšlení a kódování. S využitím moderních nástrojů, jako KODU, TouchDevelop, Visual Studio a další, se naučíš psát aplikace pro mobilní telefony, počítače i tablety.

Kurzy Akademie programování vedou přímo učitelé IT z přihlášených škol. My jim poskytujeme metodickou podporu a mentoring. 

E-learningový kurz „Kódování na doma“

V rámci Akademie programování si můžeš vyzkoušet také e-learningové kurzy, díky kterým se základy kódování a programování naučíš v pohodě i z domova.

Chceš se toho naučit víc? Seznam se s tutoriály v rámci Hour of Code nebo Imagine Cup.

Kódování na doma

Jak se zapojit do Akademie programování?

Každá škola se může přihlásit přímo na stránkách Akademie programování. Tam taky najdete podrobnější informace.

Web Akademie programování

Jaká je Akademie programování?

Co je to Hour of Code?

Nejbližší akce

V nejbližších 6 měsících žádné akce.

V nejbližších 6 měsících žádné otevřené registrace.

Kalendář akcí

Tým

Partneři