Akce pro děti a mládež

Základní nebo střední – každá škola může programovat. Akademie programování je kurz, který naučí každého studenta během 10 hodin to nejdůležitější. Zapoj se!

Kontakt

Proč zvolit náš kurz?

Karel

Karel
Ostatní: Akademie programování

V budoucnu do výuky programování určitě jako škola zařadíme.
Hratelnost her výborná, žáci se celkem pobavili a rozvoj jejich logického myšlení a představivosti program KODU splnil dokonale. Se staršími jsem programoval v prostředí Touch Develop, kde se žáci celkem rychle zorientovali. Děkuji za školení a poskytnutý software, v budoucnu do výuky programování určitě jako škola zařadíme.

Akademie programování: Kurzy programování do školy i na doma, pro holky i pro kluky

Spojili jsme síly s Microsoftem a zapojili se do unikátního projektu Akademie programování. A pozor! Tohle není jen pro holky, ale pro všechny od 8 do 26 let.

Snažíme se jednoduchou a hravou formou ukázat studentům základních i středních škol, jaké jsou možnosti programování. Co se s námi naučíte, při hledání práce nebo zakládání vlastní firmy jako když najdete.

Proč se učit programovat?

Bez informačních technologií se dnes neobejdete skoro v žádné profesi. A při hledání práce se zvládnutí textových a tabulkových editorů považuje za naprostý základ. Aby se člověk v davu odlišil, musí nabídnout něco víc – takzvané dovednosti 21. století. Mezi ně patří třeba logické myšlení nebo hlubší IT znalosti, jako jsou právě základy programování.

Podle Evropské komise bude v nejbližších letech Evropě chybět až 900 tisíc IT profesionálů. Tohle je velká šance a stojí za to se do toho vrhnout po hlavě!

O Akademii programování

  • Akademie programování je série workshopů, které probíhají přímo na základních a středních školách. Celý cyklus zabere přibližně 10 vyučovacích hodin.
  • Programování může být součástí běžné výuky, ale ideální jsou například tříhodinové odpolední bloky. V rámci Akademie se seznámíte s principy logického myšlení a kódování. S využitím moderních nástrojů, jako KODU, TouchDevelop, Visual Studio a další, se naučíte psát aplikace pro mobilní telefony, počítače i tablety.
  • Kurzy Akademie programování vedou přímo učitelé IT z přihlášených škol. My jim poskytujeme metodickou podporu a mentoring. Navíc od nás škola dostává i podporu v podobě různých promo materiálů.
  • No a školy v Akademii mají jako první přístup k workshopům pořádaným pro děti a studenty :-)
  • A to pořád není všechno! Letos vyhlašujeme videosoutěž, díky níž se třeba právě váš tým může dostat na superzábavné odpoledne v prostorách Microsoftu a závěrečný hackathon.

E-learningový kurz „Kódování na doma“

V rámci Akademie programování si můžete vyzkoušet také e-learningové kurzy, díky kterým se základy kódování a programování naučíte v pohodě i z domova. Kurzy budou postupně přibývat, C# doplní mimo jiné HTML, CSS a základy grafiky.

Chcete si zkrátit čekání na další kurzy? Seznamte se s tutoriály v rámci Hour of Code nebo Imagine Cup.

Jak se zapojit?

Každá škola se může přihlásit přímo na stránkách Akademie programování. Tam taky najdete podrobnější informace.

Web Akademie programování

Jaká je Akademie programování?

Co je to Hour of Code?

Tým

Partneři