Začínáme s IT

Online kurz JavaScript

Pojď se s námi naučit ovládat webové stránky pomocí JavaScriptu. Online kurz Tě provede základy JavaScriptu na příkladech.

Ukážeme si, co je JavaScript. Vyzkoušíme si tvorbu jednoduché hry a na ní si vysvětlíme, jak vypadají a jak se manipuluje s prvky na stránce, jak fungují proměnné, funkce nebo třeba podmínky v JavaScriptu. Prohlédni si níže první video online kurzu, který má celkem 10 lekcí.

Co budeme potřebovat

1) Textový editor - já osobně budu po celou dobu používat Visual Studio Code od Microsoftu (https://code.visualstudio.com/). Pokud máš nějaký svůj oblíbený, tak nemám nejmenší problém, když ho budeš chtít používat. Jen ti asi nebudu schopný pomoci při problému s editorem.

2) Webový prohlížeč - stejně jako s editorem, můžeš používat svůj vlastní. Já budu po celou dobu používat Google Chrome (https://www.google.com/chrome/).

3) Složku pro kurz - doporučil bych ti zřídit si na vlastním stroji složku pro všechny materiály a jednotlivé lekce z kurzu, aby v tom nevznikal chaos a všechno mělo své místo. :)

Zaujal Tě online kurz? Pro postup do další lekce prosím vyplň následující registrační formulář. Děkujeme!

Projekt online vzdělávání byl realizován v rámci Stipendia Czechitas v projektu: „Ženy do IT“ (reg.č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003268), který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Logo Opz Barevn C3 A9 170816 163502 1