Nová Generace

Rozjíždíme Czechitas Novou Generaci

Spouštíme programy zaměřené na vzdělávání dětí a mládeže.

Konec roku 2017 byl pro nás ve znamení skvělých zpráv. Během léta i podzimu jsme spřádali plány na to, jak rozjet Czechitas Novou Generaci – tedy programy zaměřené na vzdělávání dětí a mládeže – a sepisovali žádosti o granty, které by mohly pomoci realizaci našich snů. V prosinci jsme obdrželi pár e-mailů s nejkrásnějším zněním. Máme je!

Dsc 0339

VÍCE NA STRÁNCE CZECHITAS NOVÁ GENERACE

Co že se to událo? 

Získali jsme podporu dvou významných subjektů. Již třetím rokem jsme nás v rámci grantu YouthSpark podpořila společnost Microsoft, s níž realizujeme projekt Akademie programování. Druhou podporu jsme jako jedna ze tří organizací získali nově také od Nadačního fondu Avast v rámci programu Spolu za poznáním. S oběma budeme bojovat jak za lepší digitální vzdělávání nejenom dětí a teenagerů, tak šířit znalosti a dovednosti mezi dospěláky, rodiče, ale i učitele na školách. 

Jaké konkrétní aktivity nás čekají?

V roce 2018 budeme pořádat intenzivnější akce jako víkendové kempy pro středoškolačky (jaro a podzim) a příměstské tábory pro děti a mládež (léto), a to nejenom v Praze a Brně. Dále se můžete těšit na několik výukových tutoriálů, podle nichž můžete sami doma zkusit ovládnout například ozoboty, základy programování ve Scratchi a další témata, která zatím neprozradíme. :-)

Dsc 0766

Czechitas Nová Generace s podporou Akademie programování a NF Avast zaštiťuje také některé kroužky na školách. První z nich začne v únoru na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Jiné probíhají přímo ve školách a jsou vedeny učiteli základních nebo středních škol.

A co je vlastně Czechitas Nová Generace?

Z předchozího textu je mnohé jasné. Ale pro úplnost: Czechitas Nová Generace je náš nový komplexní projekt. V něm se zaměřujeme na cílovou skupinu žáků a studentů základních i středních škol. Především na děti od osmi do dvanácti let, kterým chceme pomoci se vstupem do IT světa tak, že  jim jej představíme hravou formou, která baví i nás. Studentky a studenty středních škol poté chceme seznámit s IT tak, jak ho milujeme. Často totiž před sebou mají volbu povolání a vysokých škol. Chceme, aby věděli, jaké mají možnosti. Mrkneme se spolu na robotiku, základy programování, datovou analytiku i bezpečnost.

Jsme moc rádi, že nás v letošním roce v našich dílčích aktivitách podporují i další skvělí partneři, jakými jsou mimo jiné Škoda Auto, EPAM či T-Mobile. Děkujeme!

Legomindstorms
Legomindstorms
Programming Is Fun
Programming Is Fun
Robotics
Robotics
We Code Together
We Code Together

Chceš se dozvědět víc?

Stačí se mrknout na web nebo facebookové stránky Czechitas Nové Generace. A nebo ještě lépe - přihlásit se prostřednictvím těchto formulářů k příměstským táborům nebo víkendovým kempům.

Těšíme se na setkání na některé z našich letošních akcí,

tým Czechitas Nové Generace