WORKSHOP

Digitální Akademie (Praha) leden-březen

Digitální Akademie je náš celosemestrální projekt. Pokud ses nám hlásila do prvního pilotního kola, tak tady najdeš info, které bys měla vědět. Pokud tě tento náš projekt zaujal a nestihla ses do něj přihlásit, prosím počkej na další kola. Teď už je přihlašování uzavřené.
Dva MeetUpy, nabité účastnicemi a informacemi, byly skvělé! Přišlo vás přes 250 a ty, které nemohly dorazit, se těší na informace v této zprávě :). TADY najdeš prezentaci z MeetUpu, a když budeš číst dál najdeš všechny potřebné informace k Akademii. Kdyby náhodou ne, prosím ptej se na mailu digitalniakademie@czechitas.cz.
Pro koho?

Akademie je určená dívkám a ženám, které se chtějí do svého IT vzdělání pustit naplno. Garantujeme 20% míst maminkám na mateřské dovolené či s dětmi až do 15 let, 20% čerstvým absolventkám, které si nemohou najít práci ve vystudovaném oboru. Zbylých 60% všem ostatním dívkám a ženám. Nezáleží nám na tom, kolik je Ti let, jaké máš vzdělání nebo pracovní zkušenosti. V pilotním běhu chceme opravdu jen Tvůj zájem, čas a motivaci posouvat sebe i celý projekt dál.

 

Kdy a jak dlouho?

Digitální Akademie bude trvat 3 měsíce – od 9. 1. 2017 do 2.4.2017. Za den Tě dokážeme jenom nadchnout, za 3 měsíce už i něco naučit. ;)
DA znamená investici alespoň 30 hodin týdně a bude převážně o víkendech a ve večerních hodinách ve všední dny (obvykle pondělí, úterý a čtvrtek). Čas byl plánován s ohledem na pracující holky, studentky nebo maminky, které si na malého prcka musí sehnat hlídání. Podrobný rozvrh najdeš v prezentaci.
Jak?

Součástí Akademie je jednodenní workshop DataGirls, na který mohou jít samozřejmě i ostatní holky, které nejsou zapojeny do Digitální Akademie. Další školení budou probíhat po večerech a o víkendech.
V průběhu Akademie s námi projdeš teoretickými přednáškami i praktickým cvičením. Nabídneme Ti i volitelné předměty, pomoc s kariérním poradenstvím a soft-skillové workshopy. Součástí DA je také praxe přímo ve firmě, která bude v 6. a 8. týdnu. V tyto týdny si zkusíte práci analytičky v reálu a nakouknete pod pokličku jedné z vybraných partnerských firem, kterou každé z vás společně přiřadíme. Praxe se odehraje v 6. a 8. týdnu a bude jako jediná přes den (v celkovém rozsahu 20 hodin). Přesná domluva s firmou bude potom individuální. Mimo praxi ve firmě budeš mít k ruce i mentora, který Tě povede ke zdárnému vypracování závěrečné práce/projektu. Závěrečná práce rozhodně nebude mít rozsah diplomky, ale bude to výstup z celého Tvého studia, za který Tě následně ohodnotíme.

 

Kde?

Většina setkání bude v Paralelní Polis (Dělnická 43, Praha). Potom určitě budeš muset docházet do konkrétních firem. Jiná další místa upřesníme včas, ale bude to každopádně v Praze.

 

Na čem?

Nebudeš potřebovat vůbec nic, jenom čas a odhodlání. Notebook Ti klidně půjčíme, jestli nemáš vlastní. Jestli máš MacBook, vůbec to nevadí. A pokud máš Linux, půjčíme ti raději náš. :)

 

Zakončení Digitální Akademie?

Na závěr Akademie odevzdáš a odprezentuješ svůj vypracovaný projekt, se kterým Ti budou pomáhat naši mentoři.
Nemůžeme Ti to slíbit na 100%, ale po absolvování Akademie se Ti budeme snažit najít práci v IT firmě. Třeba klidně v té, kde jsi dělala stáž. ;) Jestli nebudeš chtít, tak každopádně dostaneš certifikát, který bude dokazovat, že opravdu něco umíš.

 

Co teď?

Dál nás teď čeká vybrat z vás tu malou skupinku do pilotního projektu. Už teď víme, jak těžké to bude.
Do 4. 12. 2016 je otevřené výběrové řízení. Na adresu digitalniakademie@czechitas.cz, s předmětem zprávy “Výběrové řízení Digitální Akademie” nám pošli ve formátu Prijmeni_Jmeno_Akademie

 

– Svůj psaný životopis (nebo odkaz na LinkedIN)

– Minutovou videovizitku (videovizitka nesmí přesáhnout 60 sekund a mělo by v ní zaznít vše podstatné o Tobě).

– K tomu nám vyplň MOTIVAČNÍ DOTAZNÍK. Nečekáme dlouhé slohovky, ale výstižný text, který popíše tvou motivaci.

 

Pak už jen vyčkej a my se ti nejpozději 12. 12. 2016 ozveme. ;)
Moc Ti děkujeme za Tvůj čas a zájem! Držíme Ti pěsti!!!
Tým Czechitas <3
P. S. Když Tě náhodou nevybereme, nezoufej, budeme mít ještě další běhy a možná dokonce ty další budou ještě vymakanější. Určitě se zapiš k odebírání našeho Newsletteru (zapiš si mailovku tady pod kalendářem akcí) a zatím můžeš trénovat třeba na https://www.codeschool.com/, https://www.udemy.com/ nebo https://www.coursera.org/.

Sleduj nás

  • fb
  • tw
  • bl
  • in