O Czechitas v médiích

Chtěli bychom moc poděkovat všem médiím, která se rozhodla podpořit ženy v IT publikací článku, audia či videa o Czechitas a našich projektech. Níže uvádíme takovou ochutnávku toho, kde všude jste se o nás mohli dozvědět. Pojďme dál společně šířit myšlenku, že IT je i pro ženy a mluvit o tom, co všechno tato dvě písmenka skrývají.

Softwarový QUAS | Ženy do IT, IT do žen!

Ve světě informačních technologií je žalostně málo žen. A to je strašná škoda, protože je to svět plný inovací, možností a flexibility. Tento problém řešíme v neziskové organizaci Czechitas a už přes dva roky měníme mýty a stereotypy, že ženy do IT nepatří.

více

ČT24 | Czechitas: počet žen v IT klesá

Dita Přikrylová a Mirka Jarešová o Czechitas a o klesajícím trendu počtu žen pracujících v oboru informačních technologií.

Spustit video

TEDx Prague Women | Dita Přikrylová: Ženy do IT patří!

„Přijde mi hrozně nefér tady vystoupit s tak obyčejným tématem, jako by měly být ženy v informačních technologiích.“

Spustit video

Newsweek | Holky, nestyďte se!

Někdy je lepší nechat chlapy doma. A vytvořit holčičí svět, kde jde všechno lépe. Jeden takový už existuje a jmenuje se Czechitas. Vyrůstá v něm nová generace českých programátorek.

více

Hospodářské noviny | Mezi úspěšnými inovátory ze střední Evropy je i tucet Čechů

Na seznam úspěšných inovátorů se dostala i Češka Dita Přikrylová, jež založila hnutí Czechitas, které podporuje roli žen v IT.

více

Musicologica | Všichni jednou oceníme více estrogenu v IT

I ve 21. století existuje celá řada stereotypů kolem žen v IT. Z mnohých výzkumů vyplývá, že právě ženy jsou silnější cílovou skupinou pro nejrůznější aplikace a zapálenějšími uživatelkami sociálních sítí. Tak proč mají muži v IT jasnou převahu?

Celý článek

Forbes | Dita Přikrylová – Forbes 30 pod 30, ročník 2016

Splněným snem je cesta za ním. Dita o své cestě k Czechitas a do Forbes 30 pod 30.

Spustit video

Zdroják.cz | Jak probíhal víkendový workshop kódování webu s Czechitas

Strávit jednu z říjnových sobot na workshopu, kde holky učí holky, jak vytvořit webovou stránku, zní jako dobrý plán pro někoho, kdo se chce naučit kódovat v HTML, pomocí kterého se webové stránky tvoří, a později možná i programovat.

Celý článek

Femag.cz | Czechitas mají světu IT co říct

Czechitas objevily, že hlad žen po informatických znalostech je velký, jen to zatím skoro nikdo neviděl. Rozhovor jsme během brněnského workshopu v Jihomoravském inovačním centru vedly s Mirkou Jarešovou, jednou z tahounek celé organizace.

Celý článek

IT People | Holky programátorky? Proč ne?

Kluci na techniku a holky na humanitní obory? Zapomeňte na dogmata. Že některé holky baví hrabat se v zdrojových kódech, udržovat webovky v chodu a blbnout ve Photoshopu se stává prázdnou bublinou, kterou za hlasitého mlasknutí propíchnou Czechitas.

Celý článek

Mámnápad.cz | Představujeme startup Czechitas: Učíme holky IT a baví nás to

Myslíte si, že IT je jen pro muže? Vyvede vás z omylu startup Czechitas, který se zabývá vzděláváním žen a dívek v oblasti informačních technologií. Na otázky k projektu odpovídala Dita Přikrylová.

Celý článek

Orvokki | Jsem ORIGINÁL! a umím Inkscape

Autorka blogu vypráví o své vlastní zkušenosti s pronikáním do tajů světa IT a detailně popisuje dojmy z workshopu Jsem originál II.

Celý článek

Tichý koutek | Holčičí neděle s počítačovou grafikou

Lenny Kavalířová se zúčastnila kurzu Jsem originál. Byl to pro ni skvělý zážitek, a tak se o tom rozhodla napsat do svého blogu. Girls talk IT!

Celý článek

Lifehackers.cz | Jsem originál!

Lifehackers si na vlastní kůži vyzkoušeli jeden z grafických workshopů Czechitas a dělí se o své názory.

Celý článek

Czechitas blog | Víkendové kódování s Czechitas

Karolíniny postřehy z workshopu Tvořím web: „Dozvěděla jsem se spoustu nových a užitečných informací, strávila den ve společnosti moc fajn lidí a načerpala jsem tak spoustu pozitivní energie. Czechitas svému cíli – naučit ostatní holky programovat – stoprocentně věří a nejspíš právě proto mají tu schopnost nadchnout pro něj i ostatní.“

Celý článek