O Czechitas v médiích

Chtěli bychom moc poděkovat všem médiím, která se rozhodla podpořit ženy v IT publikací článku, audia či videa o Czechitas a našich projektech. Níže uvádíme takovou ochutnávku toho, kde všude jste se o nás mohli dozvědět. Pojďme dál společně šířit myšlenku, že IT je i pro ženy a mluvit o tom, co všechno tato dvě písmenka skrývají.

Forbes | Barbora Bühnová - IT expertka

„Holky si často připadají v IT ztracené. My jim vracíme ztracenou důvěru v to, co samy dokážou, a v to, co vůbec jsou schopné udělat a dokázat."

Spustit video

OnaDnes.cz | Holky chceme vás ve vědě a technice! České univerzity lákají studentky

České univerzity se potýkají s nedostatkem studentek na technických oborech. Přitom velmi často dosahují studentky na středních školách mnohem lepších studijních výsledků než kluci. Proč dívky upřednostňují jiné obory?

Více

Startitup | IT pro holky, holky pro IT

V posledních letech počet žen v IT stále klesá a Česká republika se vyskytla na druhé příčce s nejmenším počtem žen v IT v Evropě. Proč tomu tak je a proč se ženy obávají vstoupit do světa IT, když firmy pro ně mají dveře otevřené?

Více

Mámnápad.cz | Představujeme startup Czechitas: Učíme holky IT a baví nás to

Jaké byly začátky Czechitas? A jak se Czechitas změnily? Přečtěte si rozhovor s Ditou Přikrylovou, který vznikal na začátku celého projektu.

VÍCE

Newsweek | Holky, nestyďte se!

Někdy je lepší nechat chlapy doma. A vytvořit holčičí svět, kde jde všechno lépe. Jeden takový už existuje a jmenuje se Czechitas. Vyrůstá v něm nová generace českých programátorek.

více

Softwarový QUAS | Ženy do IT, IT do žen!

Ve světě informačních technologií je žalostně málo žen. A to je strašná škoda, protože je to svět plný inovací, možností a flexibility. Tento problém řešíme v neziskové organizaci Czechitas a už přes dva roky měníme mýty a stereotypy, že ženy do IT nepatří.

více

Hospodářské noviny | Mezi úspěšnými inovátory ze střední Evropy je i tucet Čechů

Na seznam úspěšných inovátorů se dostala i Češka Dita Přikrylová, jež založila hnutí Czechitas, které podporuje roli žen v IT.

více

ČT24 | Czechitas: počet žen v IT klesá

Dita Přikrylová a Mirka Jarešová o Czechitas a o klesajícím trendu počtu žen pracujících v oboru informačních technologií.

Spustit video

Musicologica | Všichni jednou oceníme více estrogenu v IT

I ve 21. století existuje celá řada stereotypů kolem žen v IT. Z mnohých výzkumů vyplývá, že právě ženy jsou silnější cílovou skupinou pro nejrůznější aplikace a zapálenějšími uživatelkami sociálních sítí. Tak proč mají muži v IT jasnou převahu?

Celý článek

Forbes | Dita Přikrylová – Forbes 30 pod 30, ročník 2016

Splněným snem je cesta za ním. Dita o své cestě k Czechitas a do Forbes 30 pod 30.

Spustit video

TEDx Prague Women | Dita Přikrylová: Ženy do IT patří!

„Přijde mi hrozně nefér tady vystoupit s tak obyčejným tématem, jako by měly být ženy v informačních technologiích.“

Spustit video

Zdroják.cz | Jak probíhal víkendový workshop kódování webu s Czechitas

Strávit jednu z říjnových sobot na workshopu, kde holky učí holky, jak vytvořit webovou stránku, zní jako dobrý plán pro někoho, kdo se chce naučit kódovat v HTML, pomocí kterého se webové stránky tvoří, a později možná i programovat.

Celý článek

Femag.cz | Czechitas mají světu IT co říct

Czechitas objevily, že hlad žen po informatických znalostech je velký, jen to zatím skoro nikdo neviděl. Rozhovor jsme během brněnského workshopu v Jihomoravském inovačním centru vedly s Mirkou Jarešovou, jednou z tahounek celé organizace.

Celý článek

IT People | Holky programátorky? Proč ne?

Kluci na techniku a holky na humanitní obory? Zapomeňte na dogmata. Že některé holky baví hrabat se v zdrojových kódech, udržovat webovky v chodu a blbnout ve Photoshopu se stává prázdnou bublinou, kterou za hlasitého mlasknutí propíchnou Czechitas.

Celý článek

Mámnápad.cz | Představujeme startup Czechitas: Učíme holky IT a baví nás to

Myslíte si, že IT je jen pro muže? Vyvede vás z omylu startup Czechitas, který se zabývá vzděláváním žen a dívek v oblasti informačních technologií. Na otázky k projektu odpovídala Dita Přikrylová.

Celý článek