IT je budoucnost.
I tvoje.

Pomáháme holkám, ženám i dětem poznat svět informačních technologií. Učíme je programovat, kódovat i pracovat s daty. Organizujeme workshopy na různých úrovních pokročilosti, zaměřené na konkrétní technologie nebo znalosti, letní tábory, rekvalifikační a večerní kurzy. Inspirujeme a vzděláváme nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT. Dostáváme novou krev tam, kde je jí nejvíc potřeba.

Proč zvolit náš kurz?

Dana

Dana
Účastnice akce: Tvořím web

Tému tvorby webových stránok považujem za veľmi praktickú.
Workshopu nemám, čo vytknúť. Mohli sme si vytvoriť vlastný projekt, ktorý sme na konci dňa dávali na internet a tak má človek úžasný pocit, koľko sa s pomocou Czechitas dokázal naučiť za jeden deň. Rozhodne to nebol môj posledný workshop, ktorý som s Czechitas zažila.

O czechitas
v médiích

Zobrazit vše

Aktuálně

Zobrazit vše
Forbes - Czechitas

Forbes | Barbora Bühnová - IT expertka

„Holky si často připadají v IT ztracené. My jim vracíme ztracenou důvěru v to, co samy dokážou, a v to, co vůbec jsou schopné udělat a dokázat."

Spustit video
OnaDnes.cz - Czechitas

OnaDnes.cz | Holky chceme vás ve vědě a technice! České univerzity lákají studentky

České univerzity se potýkají s nedostatkem studentek na technických oborech. Přitom velmi často dosahují studentky na středních školách mnohem lepších studijních výsledků než kluci. Proč dívky upřednostňují jiné obory?

Více
Startitup - Czechitas

Startitup | IT pro holky, holky pro IT

V posledních letech počet žen v IT stále klesá a Česká republika se vyskytla na druhé příčce s nejmenším počtem žen v IT v Evropě. Proč tomu tak je a proč se ženy obávají vstoupit do světa IT, když firmy pro ně mají dveře otevřené?

Více

Aktuálně

Zobrazit vše

Letní škola IT

Už se můžeš přihlásit do naší srpnové letní školy :). Praha nebo Brno... Tvorba webu, grafika, VR a spousta dalšího!

Web Letní školy IT

Galavečer Cena Czechitas

Už tento čtvrtek 4. 5. 2017 vyhlásíme vítězky pilotního ročníku naší soutěže o nejlepší brněnskou dívčí bakalářskou práci v IT. Přijďte se podívat na prezentace našich finalistek a ocenění těch nejlepších!

Potvrdit účast

Konference SXSW našima očima

Czechitas jako první organizace ze střední Evropy obdržela SXSW Community Service Award. Ocenění si moc vážíme a děkujeme!

Cenu za nás v dalekém Texasu převzala spoluzakladatelka Czechitas Monika Ptáčníková za doprovodu Petry Drahoňovské. Jak celá SXSW konference vypadala, si můžeš přečíst v Petřině reportáži.

SXSW reportáž

Naše úspěchy

Naše velké díky patří všem dobrovolníkům, holkám i klukům, firmám i jednotlivcům, kteří se do našich projektů ochotně zapojili. Udělali jsme společně pořádný krok vpřed.

2016

Absolventek
Lektorů
Kurzů
Nových členů
Měst
1.661
followerů na twitteru
9.853
fanoušků na
facebooku
1.323
fanoušků na
LinkedIn

Ocenění


Social Impact Award
2015

New Europe 100
2015

Forbes 30 pod 30
2016

Young Transatlantic Leaders Innovation Programme
2016

Aspen Young Leaders Programme
2016, 2017

European Citizen Award
2016

Nominace na křišťálovou lupu
2015, 2016

Top ženy Česka
2016

SXSW Community Service Award
2017

Milionoví partneři


Strategičtí Partneři

Mediální Partneři